Pasaulē
Eiropa

“Coca-Cola” iztērējusi astoņus miljonus eiro, lai ietekmētu pētījumu0

Foto AFP/LETA

Pasaules lielākais bezalkoholisko dzērienu ražotājs “Coca-Cola Co.” Francijā samaksājis vairāk nekā astoņus miljonus eiro veselības nozares profesionāļiem un pētniekiem, lai ietekmētu pētījumu, liecina ceturtdien franču laikrakstā “Le Monde” publiskotā informācija.

Laikraksts norāda, ka šo līdzekļu mērķis bijis panākt tāda pētījuma publicēšanu, kas novērstu uzmanību no kaitīgās ietekmes, ko uz veselību rada cukuroti dzērieni.

“Le Monde” pirmajā lappusē raksta, ka “Coca-Cola” samaksājis vairāk nekā astoņus miljonus eiro ekspertiem, dažādām medicīnas organizācijām, kā arī sporta un pasākumu organizācijām.

Saistītie raksti

Uzņēmums ar līdzīgu situāciju saskāries jau iepriekš, kad laikraksts “New York Times” 2015.gadā ziņoja, ka “Coca-Cola” sniedzis finansiālu atbalstu zinātniekiem, kuri apgalvoja, ka fiziskas aktivitātes ir krietni svarīgākas, lai izvairītos no aptaukošanās, nekā kaloriju samazināšana.

Pēc šīs informācijas publiskošanas “Coca-Cola” solīja uzlabot caurskatāmību un savā mājaslapā publicēt ekspertu vārdus un aktivitātes, ko uzņēmums finansē ASV.

Līdzīgi tas 2016.gadā rīkojās arī attiecībā uz Franciju, un šos datus rūpīgi analizē “Le Monde”.

LA.lv