×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
20. aprīlis, 2016
Drukāt

“Collegium Music Riga” piedalīsies starptautiskā kameroperu festivālā (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Diriģenta Māra Kupča veidotais un vadītais baroka orķestris “Collegium Music Riga” šomēnes piedalīsies Sanktpēterburgas pirmajā starptautiskajā kameroperu festivālā.

Festivāls notiks no 23.aprīļa līdz 8.maijam uz valsts kamerteātra “Sanktpēterburgas operas” skatuves. Teātris atrodas vienā no skaistākajām Sanktpēterburgas pilīm – bijušajā barona fon Derviza īpašumā, informēja biedrības “Baltijas centrs” pārstāvji.

Starptautiskajā kameroperu festivālā piedalīsies arī teātris “Sanktpēterburgas opera”, Igaunijas Nacionālā opera, Maskavas muzikālais teātris “Gelikon – opera”, B.A.Pokrovska Maskavas valsts akadēmiskais kamermūzikas teātris un Varšavas kameropera no Polijas.

Baroka orķestris “Collegium Music Riga”, piedaloties festivālā, demonstrēs Georga Fridriha Hendeļa operu “Acis un Galateja”. Izrādē piedalās orķestris, solisti un deju grupa. Operas iestudējumu papildinās unikāli senie mūzikas instrumenti un 19 krāšņi hercoga Bīrona laika tērpi, kurus izrādei sagatavojuši Rundāles pils speciālisti.

Baroka orķestra “Collegium Musicum Riga” nosaukums aizgūts no orķestra, kas darbojies Rīgā 17.gadsimtā. Mūziķus gan toreiz, gan tagad vieno kopīga aizraušanās un mīlestība pret baroka mūziku. Mūsdienu orķestri 1990.gadā dibinājis Kupčs, kurš ir Latvijā mērķtiecīgākais baroka un klasicisma mūzikas pētnieks, nenogurstošs jaunu mūziķu izglītošanā, aizraudams tos ar baroka laikmeta mūzikai vien raksturīgo greznumu un virtuozitāti.

Kopš 2004.gada kolektīvs ir pilna sastāva baroka orķestris, kas pilda arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas baroka orķestra pienākumus un spēlē vēsturiskos instrumentus. “Collegium Musicum Riga” un Kupčs tikuši nominēti “Lielajai Mūzikas balvai 2010” kategorijā “Gada muzikālā vienība”. 2012.gada vasarā izdots albums “Mūzika Rīgā 1570-1800”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Latvijā tikai viņus nenovērtē,kvalitāte superīga,bet Latvijā jau to nevajag,galvenais bezizglītības zvaigznes vai savējie……

Draugiem Facebook Twitter Google+