×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
17. jūlijs, 2014
Drukāt

Karstumā vērts vilināt zivis no mola. Padomi makšķerniekiem

Foto - Aldis SāvičsFoto - Aldis Sāvičs

Arnis Uguls ar jūras karūsu Engures ostā.

Termometra stabiņš saulē bez problēmām sasniedz trīsdesmit grādu atzīmi, Latvijas upēs un ezeros ūdens silts kā baļļā, ūdenszāļu ieskautā padziļinājumā sēdoša līdaka no pāri pārvilkta voblerīša nicinājumā novēršas. Nu nav jūlijā zivītēm apetītes, bet ko darīt makšķerniekam, kam dīkā sēdēt jūrmalas smiltīs īstas patikas nav, bet zeltaino iedegumu iegūt gribas ar pīcku rokās, un mājas runcim arī atvest kādu svaigumu nebūtu par skādi.

Viens no retajiem variantiem, kā tikt pie zivīm, ir doties uz jūru un no mola vai ostu akvatorijā mēģināt savaņģot kādu asari, breksi vai karūsu, kas šajā laikā pienāk samērā tuvu krastam. Par copes rīku šādā zvejā var izmantot viegla tipa 4 – 5 metrus garu teleskopisko makšķerīti, kas aprīkota ar vidēja lieluma bezinerces spoli, uz kuras uztīta 0,20 – 0,22 mm resna monofilā aukla. Uz auklas uzvelk divas atdures slīdošajam pludiņam. Ar augšējās palīdzību ieregulē dziļumu, bet apakšējo novieto virs griezulīša ar tādu aprēķinu, ka attālums līdz griezulītim ir nedaudz lielāks par pavadiņas garumu (tas neļaus pavadiņai sapīties ap pludiņu ēsmas iemetiena brīdī).

Starp atdurēm uzver pludiņa turētāju ar karabīnīti. Virs griezulīša uzver 3 – 6 gramus smagu, ar kembriku aprīkotu (novērš iespēju svinam pārsist mezglu uz griezulīša) sviniņu. Griezulīša apakšējā cilpā iesien 0,12 – 0,16 mm resnu 20 – 25 centimetrus garu pavadiņu ar 10 – 14 numura āķi. Iesaku izmantot jau gatavas, veikalā nopērkamas pavadiņas, kas aprīkotas ar superdzēlīgiem āķiem. Šīm pavadiņām uz iepakojuma norādīta visa nepieciešamā informācija – āķa lielums, auklas garums un resnums. Atliek pie pludiņa turētāja karabīnītes piestiprināt izvēlētajam sviniņam atbilstošu pludiņu, nebūtu slikti, ja tas būtu ar antenu un spilgtas krāsas bumbulīti uz tās – būs vieglāk kontrolēt viļņos, un cope var sākties.

Makšķerējot jāatceras, ka spoles bremzei jābūt pareizi noregulētai, jo iespējami visādi pārsteigumi. Pēdējā izbraukumā uz Engures ostu sastaptais vietējais copes vīrs stāstīja, ka pirms pāris gadiem viņam izdevies no jūras ūdeņiem izvilināt karpu pusotra kilograma vērtē.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +7.2
Alūksne +5.8
Daugavpils +10
Saldus +5
Liepāja +4.4
Jelgava +7
Ventspils +5.1
Limbaži +6
Madona +7
Rēzekne +7
Draugiem Facebook Twitter Google+