×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
19. decembris, 2016
Drukāt

Copmaņu kustība “Ķer un atlaid” gūst atzinību (7)

Foto - mammadaba.lvFoto - mammadaba.lv

Šogad ir pirmā reize, kad akcijas “atlaid mammu!” ietvaros spiningotāji tika aicināti AS “Latvijas valsts meži” apsaimniekotajās ūdenstilpēs atlaist lielās zivis atpakaļ ūdenī, lai tās augtu un turpmāk bagātinātu zivju resursus. Ir pāragri spriest par šī jauninājuma rezultātiem, bet atbildīgu makšķernieku vidū interese ir; nākamgad konkursu plānots turpināt.

“atlaid mammu!” pirmajā sezonā saņemti 29 derīgi pietiekumi. Vidējais noķertās un atlaistās zivs garums – 62,9cm, bet kopgarums ap 20 metriem. Mazliet vairāk nekā puse visu konkursa pieteikumu saņemti no Kaņiera ezera, pa piecām līdakām no Lielauces ezera un Tērvetes ūdenskrātuves.

“Kopā esam veiksmīgi aizvadījuši pasākumu viena gada garumā – “atlaid mammu!” Latvijas valsts mežu apsaimniekotajos ezeros. Mērķis viens – aicināt domāt savādāk! Ne tikai ķert, bet arī laist vaļā noķertos lomus. Tad akcijas rezultāts pārvēršas goda nozīmītēs, iegūstot arī titulu – Goda makšķernieks,” tiec Māris Olte, kurš visas sezonas laikā makšķerniekus aicināja doties uz AS “Latvijas valsts meži” apsaimniekotajiem ezeriem, lai baudītu makšķerēšanas prieku un piedalītos konkursā “atlaid mammu!”.

Foto - mammadaba.lvFoto - mammadaba.lv

Raimons Mārtiņš 102 cm Tērvetes ūdenskrātuvē

Trīs lielākās noķertās – atlaistās zivis
Konkursa dalībnieks, kurš novembrī noķēris un atlaidis lielāko zivi – Juris Bārtulis, min, ka lielās zivis atlaiž, lai tās aug vēl lielākas un sagādā vēl lielāku prieku kādam citam makšķerniekam. “Gulbju ezeru uzskatu par “savējo”, makšķerēju te jau vismaz 10 gadus. Šajā laikā bijuši daudz un dažāda lieluma lomi,” stāsta Juris, kurš LVM Gulbju ezerā noķēris un atlaidis 69 centimetrus garu līdaku.

“atlaid mammu!” pirmās sezonas galveno balvu izcīnīja Raimons Mārtiņš, kuram izdevās iemūžināt filmas cienīgu zivs atlaišanas video Septembrī Raimons noķēra un atlaida 102 centimetrus garu līdaku LVM Tērvetes ūdenskrātuvē. ““Ķer un atlaid” ir mana iekšējā pārliecība. Piedalīties šajā konkursā ir īsta bauda, paldies,” teic Raimons.

REZULTĀTU KOPSAVLIKUMU IESPĒJAMS APSKATĪT ŠEIT!

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. laikam visiem tas optimisms uzreiz klāt ko .. kārtējais izdomājis ,Kas ir cope?Katram ir tiesības zivi paturēt vai atlaist

  2. Šiem konkursa baudītājiem vajag iebarot ēdienu ar āķi, tā lai mazliet ierij, un tad kārtīgi ar žilku pavilkt pa zemi, tā ar visu svaru, tad āķi izgriezt vai izplēst ar stangām, un atlaist. Nez cik ilgi pavilks… Parasti zivis, kurām āķis ir trāpījis kaut vai žaunā, spainī vai sietiņā nobeidzas pusstundas laikā.

  3. Goda nozīmīte sadistiem Atbildēt

    Šiem konkursa baudītājiem vajag iebarot ēdienu ar āķi, tā lai mazliet ierij, un tad kārtīgi ar žilku pavilkt pa zemi, tā ar visu svaru, tad āķi izgriezt vai izplēst ar stangām, un atlaist. Nez cik ilgi pavilks… Parasti zivis, kurām āķis ir trāpījis kaut vai žaunā, spainī vai sietiņā nobeidzas pusstundas laikā.

  4. Tik traki,kā saka BZR nav gan:Spānijā ir speciāli dīķi,kur ķer milzīgas karpas un atlaiž,lielākās ir vairākus 10tus gadu vecas un sver ap 20 kg,ir iezīmētas un katru gadu tiek noķertas.Ir pierādīts,ka āķis zivij lūpā rada apmēram tādas sāpes kā skabarga cilvēkam.

  5. SADISTI !!! Un tie esot dabas draugi.

  6. Izvelk zivi, ar savām rokām to apķēpā – salaiž zivij virsū baktērijas, ar siltām rokām uztaisa zivij karstuma šoku, fotografējoties saspiež zivij iekšējos orgānus un tad iemet zivi ūdenī, lai tā izplata no rokām dabūtās slimības un lai nosprāgst no karstumšoka (zivij pilnīgi pietiek ar cilvēka roku siltumu) un no iekšējo orgānu saspiešanas (zivs dzīvo ūdens vidē, kur ir ūdens blīvums, ārpus tās vides, kad viņu tura rokās, zivs iegūst nāvējošas traumas). Ja kāda atlaistā zivs arī paliek dzīva, tā nekad vairs nenārsto. Vārdu sakot – sadisti attīsta un reklamē savu kustību, maskējoties par “dabas draugiem”.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15
Alūksne +14.5
Daugavpils +15
Saldus +13
Liepāja +13.9
Jelgava +14
Ventspils +15.0
Limbaži +12
Madona +11
Rēzekne +13
Draugiem Facebook Twitter Google+