×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
21. aprīlis, 2012
Drukāt

“Costa Concordia” tiks uzstādīts peldus stāvoklī un aizvilkts

costa5

Janvārī pie Itālijas Džiljo salas avarējušais kruīza kuģis “Costa Concordia” tiks atkal uzstādīts peldus stāvoklī un aizvilkts, sestdien paziņoja kuģa īpašnieki.

Attiecīgais līgums noslēgts ar ASV glābšanas darbu kompāniju “Titan Salvage” sadarbībā ar Itālijas kompāniju “Micoperi”, kas specializējas zemūdens būvniecībā un inženierdarbos.

“Darbs sāksies maija sākumā, tam vēl galīgais apstiprinājums jādod Itālijas varasiestādēm, un to paredzamais ilgums ir aptuveni 12 mēneši,” paziņoja kompānija “Costa Crociere”.

“Mēs esam ļoti priecīgi paziņot par vēl vienu svarīgu soli pretim vraka izcelšanai pie Džiljo salas,” paziņoja “Costa Crociere” izpilddirektors Pjērs Luidži Foski.

Viņš pateicās Nīderlandes kompānijai “Smit Salvage” un Itālijas firmai “Tito Neri” par degvielas izsūknēšanu no kuģa, kas tika pabeigta 24.martā. Viņš norādīja, ka visas operācijas laikā galvenā prioritāte ir vides aizsardzība.

“Kā tas bija gadījumā ar degvielas izsūknēšanu, mēs cenšamies noteikt vislabāko risinājumu salas un tās jūras vides pasargāšanai un tās tūrisma aizsargāšanai,” sacīja Foski.

Kad “Costa Concordia” tiks uzstādīts peldus stāvoklī, tas tiks aizvilkts uz Itālijas ostu un tālākā rīcība ar kuģi notiks atbilstoši Itālijas varasiestāžu prasībām.

Vidusjūras kruīza kuģis “Costa Concordia” 13.janvāra vakarā pie Džiljo salas Toskānā uzskrēja zemūdens klintij. Avārijas brīdī uz kuģa atradās vairāk nekā 4200 cilvēki, no kuriem katastrofā gāja bojā 32.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+