×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
20. oktobris, 2016
Drukāt

“Crazy Dolls” kļūst nopietnāki

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No kreisās: Holis (Mārtiņš Poļakovskis); Midis (Aldis Zaļūksnis).

Vienmēr ar jautrām un pozitīvām dziesmām “Dzintara dziesmu” aptaujā piedalījusies grupa “Crazy Dolls”, bet šoreiz “Tā ir lemts” ir pārdomu pilna dziesma. Mūzikas autors Midis (Aldis Zaļūksnis) neslēpj: “Savulaik bija variants, manuprāt, ka mūzika bija svarīgāka un teksts bija otršķirīgs. Vienā brīdī sākās saprašana par to, ka laikam letiņam ir svarīgs arī teksts. Kopš tā brīža mēs stipri vairāk domājam par tekstiem.”

Šī jau ir trešā dziesma, ar kuru grupa piedalās aptaujā. “Iepriekš piedalījāmies ar dziesmām “Bučas” un “Piesit ar kāju”,” atceras Holis (Mārtiņš Poļakovskis) un iepazīstina ar jaunāko aptaujas dziesmu: “Dziesma atšķiras, jo savos radošajos procesos nav nekādu uzstādītu ierobežojumu un kritēriju, kādai dziesmai ir jābūt, izņemot to, ka tai ir jābūt mažorā. Mūzikas autors Midis dziesmas melodiju sacerēja, braucot ar velosipēdu pa Rīgas ielām. Tā kā melodija un dziesmas aranžējums asociējās ar tautas mūzikas elementiem, tad dziesmas vārdos var atrast kādu tautasdziesmu iezīmi. Iespējams, ka neapzināti kāds mūsu dzīves posms ir iedvesmojis radīt tieši šādu dziesmu. Iedvesmo arī pats dziesmas radīšanas process.”

Gan grupas nosaukums, gan puišu skatuves vārdi nemaz nesaistās ar šlāgermūziku. Par to Holis smaidot nosaka: “Arī mums pašiem nav īsti skaidrs, kā mēs esam nokļuvuši starp šlāgermuzikantiem, jo paši savu daiļradi nesaistām tikai ar šo mūzikas virzienu. Tas izskaidrojams ar to, ka mūsu dziesmas grūti definēt kādā konkrētā mūzikas stilā un, iespējams, ka šlāgermūzika ir tuvākā, kurā mūsu dziesmas var klasificēt. Pašiem liekas, ka sevi nav jādefinē un jāiegrožo kādā konkrētā mūzikas stilā un tieši tāpēc klausītājiem un radio DJ nedaudz “jaucam galvas”.” Jautājot, kas, jūsuprāt, ir šlāgermūzika, vai to tā strikti var iedalīt, Holis pēc neliela pārdomu brīža nosaka: “Latvijā ar šlāgermūziku ir ļoti interesanti. Mūzikas mīļi pamatā dalās divās daļās. Vieni, kuri mīl un klausās tādu šlāgermūziku, kas radīta Latvijā, un otra daļa, kurai izteikti nepatīk viss, kas saistīts ar vārdu “šlāgermūzika”. Citās valstīs ar šlāgermūziku saprot arī dziesmas – hitus, kuras ir folklorizējušās. Mums patīk “Dzintara dziesmas” aptaujas rīkotāju ideja vairāk izvēlēties terminu “sirds dziesma”. Iespējams, vārdam “šlāgeris” Latvijā jāiet mazā atpūtā.” Midis par “sirds dziesmu” teic: “Tā asociējas ar vecām, labām pārbaudītām vērtībām.”

Runājot par tuvākajiem radošajiem plāniem, Holis atklāj: “Jau pavisam drīz jūtam nepieciešamību sākt darbu pie jaunas dziesmas radīšanas, lai pavasarī būtu ko parādīt mūsu klausītājiem. Mums dziesmas radīšanas process ir ilgs, jo esam ļoti prasīgi pret sevi.” Bet kur grupu varēs redzēt? “Mūsu draugiem – grupai “Tumsa” esam apsolījuši kā viesi piedalīties dažos viņu 25. gadu jubilejas tūres koncertos. Tur arī būs iespēja mūs satikt un redzēt,” nosaka Holis.

Vai “Crazy Dolls” kļūst nopietnāki? Iespējams, bet grupa noteikti neatkāpjas no sava uzstādījuma: “Radīt 100% pozitīvu mūziku!”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+