×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
5. marts, 2015
Drukāt

“Credo” turpina arī pēc 40 (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lai arī leģendārā latviešu grupa “Credo” tās 40. jubileju publikas pārpildītās zālēs nosvinēja jau aizvadītā gada nogalē, grupa tomēr nolēmusi vēlreiz jubilejas gada noskaņās sastapties ar savas daiļrades cienītājiem un aicina uz papildkoncertu 7. martā koncertzālē “Rīga”. Koncerta īpašā viešņa – dziedātāja Liene Šomase.

Grupa “Credo” ir viena no Latvijas estrādes mūzikas leģendām, ar kuras dziesmām izaugušas vairākas paaudzes. Grupas pirmsākumi meklējami 1974. gada beigās, kad skolasbiedri – no “Līviem” aizgājušais basģitārists Valdis Skujiņš, Verners Bokums, Gina Burkēvica, kā arī Aivars Liepiņš un Valērijs Kosmiņins – sāk kopīgus mēģinājumus. Nedaudz vēlāk grupa kļūst par kokapstrādes kombināta “Baltija” vokāli instrumentālo ansambli un ar šo nosaukumu darbojas līdz pat 1979. gadam, kad oficiāli pieņēma vārdu “Credo”.

Tieši tad sākas grupas ziedu laiki, sadarbojoties ar Maestro Raimondu Paulu. Viņu izpildītā “Ziņģe par bailēm” togad “Mikrofona dziesmu aptaujā” ierindojas 3. vietā, uzreiz aiz divām citām R. Paula dziesmām.

1980. gada decembrī “Credo” sastāvu papildina viens no labākajiem Latvijas ģitāristiem – Armands Alksnis, kura ietekmē “Credo” skanējums sāk svērties rokmūzikas virzienā un tāds saglabājies līdz šai dienai. “Credo” atkal gūst panākumus “Mikrofona aptaujā”. Viņu izpildītās Raimonda Paula dziesmas “Meitene ar kallu ziediem” un “Rozīt’ manu, nātru dārzā” ierindojas attiecīgi trešajā un ceturtajā vietā. Uz laiku grupa izirst, taču pēc septiņu gadu klusēšanas 1997. gadā tā sāk aktīvu koncertdarbību, sniedzot koncertus dažādās Latvijas pilsētās, bet vēl pirms tam, pavasarī, iznāk “Credo” dziesmu izlase kompaktdiska un kasetes formātā. Pēc gadu tūkstošu mijas grupa raksta jaunas dziesmas un izdod labāko dziesmu izlases, arvien tupinot aktīvu koncertdarbību.

Grupas 40 gadu pastāvēšanas laikā “Credo” ir spēlējuši vairāk nekā 30 mūziķu un katrs grupā ienesis savas idejas. Pašlaik “Credo” sastāvā muzicē tās līderi – Guntis Veits, bundzinieks Guntars Lintiņš, ģitārists Guntars Endzelis, basģitārists Aivars Vīksna. Pērn, kad grupa svinēja tās 40. jubileju, dodoties kupli apmeklētā koncertturnejā vairākās Latvijas pilsētās, tās piecos jubilejas koncertos skanēja ne vien jautri un visiem zināmi hiti, bet arī nopietnās dziesmas, kuru laikā pieminēja aizsaulē aizgājušos grupas dalībniekus.

Lai kopā gremdētos atmiņās un vēlreiz dzirdētu grupas populārākos grāvējus, izlemts rīkot vēl vienu jubilejas papildkoncertu. Tāpat kā jubilejas koncertos, arī šoreiz skanēs “Credo” zelta repertuārs – “Disnejlenda”, “Ziņģe par bailēm”, “Smaidas”, “Meitene ar kallu ziediem” un daudzas citas klausītāju iemīļotās dziesmas,” atklāj koncerta producents Juris Millers. Kā īpašā viešņa papildkoncertā kopā ar “Credo” vairākas dziesmas izpildīs arī dziedātāja Liene Šomase, izpildot vairākus hitus, tostarp slaveno “Neko nevar skaidri zināt”.

Varbūt noder

Koncerts: 7. III 19.00 koncertzālē “Rīga”.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10 – 25.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kas tie par murgiem? Ziņģe par bailēm – R.Paula dziesma???

  2. Да-молодость.
    1979 год-Благовещенск-в городском парке играет”Credo”.
    Почему -то запомнилось название одной песни-“labu estgribu-lielgabali”

Draugiem Facebook Twitter Google+