×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
4. septembris, 2015
Drukāt

CSDD atņem apliecību braukšanas instruktoram un mācību karti autoskolai

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto.

CSDD pārrauga autoskolu darbu un īsteno pasākumus, lai topošo autovadītāju apmācība autoskolās noritētu kvalitatīvi un atbilstoši noteiktajai kārtībai. Savukārt konstatētie pārkāpumi tiek izskatīti īpašās CSDD Transportlīdzekļu vadītāju apmācības komisijas sēdēs. Pēdējie būtiskākie komisijas lēmumi bija par apliecības anulēšanu instruktoram un mācību kartes atņemšanu autoskolai.

Sakarā ar konstatētajiem pārkāpumiem topošo autovadītāju apmācībā, instruktoram Ruslanam Poluškinam atņemta braukšanas mācību instruktora apliecība (kvalifikācija), kas nozīmē, ka viņam turpmāk nav atļauts nodarboties ar topošo šoferu sagatavošanu. Arī autoskola, kurā Poluškins strādāja par instruktoru, viņa darbībā konstatējusi pārkāpumus un pārtraukusi darba attiecības.

Poluškins kursantu apmācībai ilgstoši izmantojis apmācības prasībām neatbilstošu transportlīdzekli. Instruktors arī autoskolai sniedza nepatiesu informāciju par apmācībā izmantoto braucamo, norādot citai autoskolai piederoša mācību automobiļa valsts numuru. Tāpat instruktors izdarījis pārkāpumus, par kuriem piemēroti administratīvie sodi.

Tāpat komisija atņēmusi mācību karti autoskolai IK “Ieva Auto”. Tas nozīmē, ka minētā autoskola vismaz vienu gadu nedrīkstēs apmācīt topošos autovadītājus. Autoskolai IK “Ieva Auto” mācību karte atņemta, jo topošo šoferu nodarbības nenotika saskaņā ar reģistrēto apmācības grafiku, kā arī konstatēti labojumi mācību žurnālā. Piemēram, žurnālā ierakstīts, ka nodarbībā piedalās visi pieci konkrētās grupas apmācāmie, taču CSDD pārbaudes laikā klātienē konstatēts, ka bija tikai divi; žurnālā konstatētas ierakstītās informācijas par iepriekšējām nodarbībām dzēšanas pēdas; nav notikušas nodarbības, bet nodarbībām paredzētajā laikā uz pasniedzēja galda bijusi cigarešu paciņa, bet papīrgrozā – tukša stiprā alkohola pudele. Turklāt šajā autoskolā jau iepriekš konstatēti līdzīga rakstura pārkāpumi.

Pirms autoskolas izvēles un apmācības uzsākšanas, CSDD aicina topošos autovadītājus rūpīgi iepazīties ar CSDD mājas lapā (http://goo.gl/eUp1oc) atrodamo informāciju: autoskolu pasniedzēju un instruktoru darbības/sekmības rādītāji; Patērētāju tiesību aizsardzības centra ieteikumi par to, kas jāņem vērā, kas jāņem vērā, izvēloties un slēdzot līgumu ar autoskolu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+