×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. jūnijs, 2013
Drukāt

CSDD biedē līgotājus ar asiņainu video

Kadrs no videoKadrs no video

Lai atgādinātu, cik bīstami ir sēsties pie automašīnas stūres alkohola reibumā, Ceļu satiksmes drošības direkcija pirms Jāņiem sākusi kampaņu ar saukli “Ja dzer, tad nebrauc!”

 

Kampaņa atklāta 13. jūnijā ar simbolisku dzērājšoferu zārka aiznaglošanu, lai tas nebūtu vajadzīgs ne gaidāmajos Līgo svētkos, ne pēc tam. Simboliskās naglas, pieminot pagājušajā gadā bojā gājušos dzērājšoferus, iedzina satiksmes ministrs Anrijs Matīss, CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš un Valsts policijas Prevencijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Latvijā joprojām ir augsts reibumā aizturēto transportlīdzekļu vadītāju skaits. Pērn par braukšanu reibumā aizturēti 9389 vadītāji, 96% no tiem bija stiprā dzimuma pārstāvji. 2012.gadā alkohola reibumā izraisīti 514 ceļu satiksmes negadījumi, kuros bojā gājuši 25 cilvēki, savukārt ievainojumus un citas traumas guvuši 277 cilvēki, liecina CSDD un Valsts policijas apkopotā informācija. Savukārt šī gada piecos mēnešos notikušas jau 204 avārijas, kurās iesaistīti dzērājšoferi. Tas ir par 8% vairāk, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pērn. Šogad negadījumos dzīvību zaudējuši trīs dzērājšoferi.

{gallery id=”1824″}

Jaunais kampaņas videoklips veidots drūmā noskaņā, sadauzītu auto attēliem mijoties ar skarbiem kadriem no slimnīcas uzņemšanas nodaļas un bojāgājušo ķermeņiem uz ielas. Fonā skan atbilstošā tonalitātē iedziedāta tautasdziesma “Pūt, vējiņi”.

Video jau izplatīts dažādās vietnēs internetā, un, kā atzīst komentētāji, skatītāji atzinīgi novērtē ikgadējās CSDD pirmsjāņu aktivitātes. Kāds no komentāru autoriem slavē direkciju, ka tās “nofilmētas labāk kā pašmāju kino,” savukārt citam acīs saskrējušas asaras.

{source}
<iframe width=”560″ height=”315″ src=”http://www.youtube.com/embed/N6Evcu-TioY” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+