×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
28. aprīlis, 2015
Drukāt

CSDD: Dažās Rīgas ielās būtu pieļaujama velobraukšana pa ietvi (9)

Foto-LETAFoto-LETA

Jaunais Ceļu satiksmes noteikumu projekts attiecībā uz velobraucēju pārvietošanos piedāvā noteikt, ka velobraucējam pēc iespējas vairāk būs jāizmanto pieejamā velo infrastruktūra un jāiekļaujas pilsētas satiksmes plūsmā uz ceļa, taču pieļaujama braukšana pa ietvi Rīgā būtu Krišjāņa Valdemāra un Čaka ielās, kā arī Miera, Matīsa un Barona ielās, informēja Ceļu satiksmes un drošības direkcijā (CSDD).

Piemēram, Valdemāra un Čaka ielās esot intensīva satiksme, šaura brauktuve un veidojas bīstamība, savukārt Miera, Matīsa un Barona ielās esot bruģēta brauktuve un būtiski apgrūtināta braukšana.

Latvija pašlaik ir teju vienīgā valsts pasaulē, kurā atļauts uz ietves pārvietoties ar velosipēdu, apzinoties velo infrastruktūras trūkumu. Kā skaidro direkcijā, attīstoties velo infrastruktūrai, paredzēts pārejas posms, nosakot, ka velobraucējiem primāri jābrauc pa ceļu vai velojoslām un uz ietves drīkstēs atrasties tikai izņēmuma gadījumos. Tostarp jaunie noteikumi arī paredz ērtus jaunievedumus velobraucējiem – tiem būs atļauts pārvietoties arī pa sabiedriskā transporta joslām, ja būs attiecīgas ceļa zīmes.

Ikdienā tas nozīmēšot, ka vietās, kur velo infrastruktūra nav pieejama, velobraucējam būs nopietni pašam jāizvērtē sava drošība un braukšanas prasmes. Ja velobraucējs nejūtas gana droši, lai pievienotos satiksmei uz brauktuves, viņš varēs turpināt pārvietoties pa ietvi, vienlaikus atceroties, ka uz ietves absolūtā priekšroka dodama gājējiem un pa to jāpārvietojas tā, lai gājēji netiktu apdraudēti.

Velobraucējiem nebūs jāpārvietojas pa ceļu ar intensīvu satiksmi, kā tas nepareizi tiek interpretēts daļā sabiedrības. Velobraucēji joprojām varēs pārvietoties pa ietvi, ja tuvumā nav pieejama atsevišķa velojosla vai arī braukšanas apstākļi uz līdzās esošā ceļa apdraud viņu drošību.

Rūpējoties par jaunāko satiksmes dalībnieku drošību, bērniem līdz 12 gadiem un velosipēdu vadītājiem, kas tos pavada, joprojām būs atļauts pārvietoties pa ietvi jebkurā situācijā.

To, ka velosipēdistu atrašanās uz ietvēm ne vienmēr ir droša, apliecinot statistikas dati. Pēdējo gadu laikā arvien pieaug negadījumu skaits ar velobraucēju un gājēju iesaisti. Pērn šādu negadījumu skaits audzis par 24% un kopumā fiksētas 72 sadursmes starp velobraucējiem un gājējiem, kurās ievainoti 67 gājēji un 12 velosipēdisti, kā arī viens velosipēdists gājis bojā.

Jaunais noteikumu projekts patlaban ir iesniegts Valsts kancelejā, un plānots, ka noteikumi varētu stāties spēkā 1.septembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Šī supercūcība ar velosipēdistu patvaļu uz ietvēm sen bija jāaizliedz! Cik cilvēkiem jāgūst traumas, lai jautājums beidzot tiktu atrisināts??

 2. kas apmaksā šādus melīgus apgalvojumus??? “Latvija pašlaik ir teju vienīgā valsts pasaulē, kurā atļauts uz ietves pārvietoties ar velosipēdu”

 3. No vienas puses man kā kājāmgājējam ar mazu bērnu patīk aizliegums ar divriteņiem pārvietoties pa ietvi, jo nereti ir bijuši gadījumi, kad pārsvarā jauni puiši uz riteņa pa ietvi aizdrāžas garām, šķiet, puscentimetra attālumā un nav reti gadījumi, kad mierīgāki riteņbraucēji, braucot pa gājēju ietves vidu, man aiz muguras uzstājīgi trinkšķina savus zvaniņus ar noteiktu lūgumu pavirzīties malā, lai palaistu tos garām, un arī tas man nešķiet pareizi. Bet no otras puses vasaras sezonā arī es ar savu mazo taisāmies dažreiz izmantot riteni un braukt pa braucamo daļu ir tiešām bail, jo daļa šoferu ir ļoti agresīvi braucēji.

 4. Ko darīt gājējam? Lidot? Pirms diviem gadiem mani pie ieejas veikalā notrieca velosipēdists, joprojām ārstēju traumas. Vai tikai tad, kad cietīs kāds likumdevējs vai viņa tuvinieks kļūs paralizēts, izbeigs to ārprātu uz ietvēm?

 5. Un Dzirnavu iela? Arī tur ir bruģis, velosipēdam skrūves izbirst.

  • +++ un vēl interesē vienvirziena ielas, kā būs tur? piemēram, Avotu, kur sabiedriskais transports tik kust pretējā virzienā, man jāmēro ceļš pāri Deglava tiltam, domāju – neesmu vienīgā.

 6. pa ietvi braukt vajag VISUR, kur NAV VELOSIPEDISTU CELIŅU.
  Un STRIKTI IEROBEŽOT ĀTRUMU – riteņbraucējiem .
  A, vot, nav tak to cūkuģimju starpā tādu, kam interesētu tie celiņi vai ātrumi .

 7. Latviešu valodā pēc vienību uzskaitījuma ir jālieto vienskaitlis! Piemēram, “Miera, Matīsa un Barona ielā” nevis “ielās”.

Draugiem Facebook Twitter Google+