Mobilā versija
-1.1°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
30. aprīlis, 2014
Drukāt

CSDD izveido virtuālo “Cieņas skolu” ceļu satiksmes dalībniekiem

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Lai ikvienu ceļu satiksmes dalībnieku iepazīstinātu ar tipiskākajām konfliktsituācijām, kas rodas starp divu riteņu transportlīdzekļu vadītājiem, gājējiem un autobraucējiem, un pieklājīgiem to atrisinājumiem, satiksmes drošības kampaņas “Cieņa darbojas!” ietvaros Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar apdrošināšanas sabiedrību “Ergo” radījuši īpašu aplikāciju virtuālajā vidē – “Cieņas skola”.

No 30.aprīļa līdz 21.maijam ikvienam ceļu satiksmes dalībniekam ir iespēja veikt “Cieņas skolas” testu Draugiem.lv http://ej.uz/Ciena_dr un Facebook.com http://ej.uz/Ciena_fb, kurā atraktīvā veidā izspēlētas desmit tipiskākās velosipēdu un mopēdu riskantās situācijas, ar kurām var sastapties uz ceļa.

Testa veicējam tiek dota iespēja izvēlēties katrai situācijai piemērotāko risinājumu – ikdienā bieži lietotos dusmīgos un skarbos izteicienus aizstāt ar pozitīvākām un pieklājīgākām frāzēm. Savukārt šo frāžu pareizu lietošanu iespējams apgūt, noklausoties velobraucēju izteicienu ierakstus un novērtējot, kas izklausās cienīgāk pret apkārtējiem. Testa noslēgumā cieņpilna rīcība tiks novērtēta ar cienījama satiksmes dalībnieka sertifikātu.

Visi, kuri būs sekmīgi izpildījuši “Cieņas skolas” testu un iegūto rezultātu publicējuši savos sociālo tīklu profilos, piedalīsies balvu izlozē. Cienījamākajiem satiksmes dalībniekiem būs iespēja laimēt dažādas noderīgas lietas velosezonai un T-kreklus ar kampaņas “Cieņa darbojas!” simboliku. Balvu saņēmēji tiks paziņoti 22.maijā, un viņu vārdi tiks publicēti CSDD Facebook.com un Draugiem.lv profilos.

Šī gada agrīnā velo un moto “sezonas bilance” ir visai skarba – pirmajos trīs mēnešos ceļu satiksmes negadījumos cietušo velosipēdistu skaits divkāršojies, divi braucēji gājuši bojā, savukārt mopēdu negadījumu skaits gada sākumā ir palielinājies četras reizes. Tam pamatā ir dažādi iemesli, tostarp satiksmes dalībnieku neuzmanība, nerēķināšanās vienam ar otru jeb savstarpējas cieņas trūkums, portālu “LA.lv” informēja CSDD.

Lai uzlabotu savstarpējās attiecības dažādu satiksmes dalībnieku starpā un veicinātu drošu pārvietošanos pilsētā, CSDD, Satiksmes ministrija un Valsts policija kopā ar partneriem – apdrošināšanas sabiedrību “Ergo” un SIA “Statoil Fuel & Retail Latvia” – īsteno satiksmes drošības kampaņu mazaizsargāto satiksmes dalībnieku drošībai “Cieņa darbojas!”. Kampaņa tiek finansēta no OCTA līdzekļiem.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (3)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+