×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. marts, 2014
Drukāt

CSDD pagarinās autovadītāju eksāmena laiku (9)

Foto-LETAFoto-LETA

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Rīgas nodaļas ēka.

Satiksmes drošības direkcija (CSDD) drošības uzlabošanai uz ceļiem plāno ne tikai palielināt sodus, bet arī attīstīt autovadītāju apmācību, no 25 minūtēm līdz 40 minūtēm palielinot braukšanas eksāmena laiku.

Kā  norāda direkcijā, jaunas disciplīnas eksāmenā nav paredzētas. Pagarinot eksāmena laiku varēšot pilnvērtīgāk novērtēt pretendentu braukšanas kompetences, piemēram, tādus satiksmes drošībai svarīgus elementus kā izpratni par satiksmi, spēju atbilstoši pieņemt lēmumus, iekļauties kopējā satiksmes plūsmā, novērtēt to, kā pretendents izturas pret pārējiem satiksmes dalībniekiem.

Direkcijā uzskata, ka pēc izmaiņu ieviešanas ieguvēji būs visi satiksmes dalībnieki un satiksmes drošība kopumā.

Patlaban Eiropas Savienības direktīva nosaka minimālo eksāmenu garumu 25 minūtes, kāds ir patlaban.

Direkcija neizslēdz, ka varētu mainīties arī pakalpojuma cena, taču, lai iesniegtu plānotās izmaiņas pakalpojumu cenās, ir jāsniedz detalizēts pakalpojuma izmaksas aprēķins jeb jāaprēķina pakalpojuma pašizmaksa. To CSDD tuvākajā laikā gatavojas veikt. Vienlaikus jau tagad tiek secināts, ka eksāmenā, kura garums palielinās no 25 uz 40 minūtēm, būs lielāks kā tehnisko, tā arī cilvēku resursu ieguldījums.

Par iespējamām rindām klientiem nevajagot uztraukties, jo CSDD pārskatīšot un, ja nepieciešams, papildināšot kā darbinieku, tā arī eksāmenu automašīnu resursus, lai tos piemērotu jaunajām eksāmenu izmaiņām.

Jau ziņots, ka Ceļu satiksmes drošības padomē nesen turpināja diskutēt par priekšlikumiem satiksmes drošības uzlabošanā. Atbildīgās institūcijas ir sagatavojušas priekšlikumus, kas patlaban ir saskaņošanas un ieviešanas procesā. Atbildīgās iestādes apmēram divu mēnešu laikā turpinās sagatavot jaunākos priekšlikumus drošības uzlabošanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Pirmkārt, jāpalielina obligāto apmācību stundu skaits, ar 14 mācību stundām nepietiek.

  2. tas jau latviešu garā,kā tik savējos vairāk pačakarēt un noplēst maksimumu,eiropa tiem pie kājas…

  3. Nevajag jau uzskatīt cilvēkus par durakiem! Naudiņu gan papildus pelnīs,katrs kurš ar pirmo nenoliek,maksā atkal,nekāda sakara ar kustības drošību! Vienu vārdu sakot maitas! Uztaisiet eksāmenu divas stundas,droši iekasēsiet dubultā,zinu jo pats biju instruktors.

  4. Man ir tads jautajums .Es Irija noliku testu .Vai es Latvija varu nolikt brauksanu .

  5. es neteiksu ka man eksamens braukshana bija kadu stundu.! neskaitot figuras

  6. CSDD vairāk domā par peļņu ,nekā par drošību uz ceļiem.Tiesību saņēmējam trīs gadus būtu jābrauc ar auto ,kas nepārsniedz 1,6l ,tad trīs gadus līdz 2,0l, un tad brauc ar kādu vēlies.Tad arī zaļie gurķi nevarētu sēsties pie 4,0l BMW un taranēt kokus……nesaprotu,kad tie kungi sāks domāt ar galvu

    • Tu ar tehniku esi uz Jūs, jo jāierobežo ir jauda nevis litrāža. Man ir 1.3 motors, un 2,5 nestāv klat. Lieki piebilst, ka manai mašīnai ir 232zirgi. Tātad, tiem , kas tiko ieguvuši tiesības, ir jauzliek liegums braukt ar mašīnu, kurai vairak par 100zirgiem.

  7. Kārtējais veids kā CSDD varēs zīst naudu no cilvēkiem. Drīz par ieeju tajā žīdu kantorī arī prasīs maksāt.

  8. trūkst naudiņas vajag nopelnīt par 15 min

Draugiem Facebook Twitter Google+