×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
12. jūnijs, 2012
Drukāt

CSDD sniegto e-pakalpojumu popularitāte turpina pieaugt

Foto - LETAFoto - LETA

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) sniegto e-pakalpojumu popularitāte turpina pieaugt, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” pastāstīja CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš.

“Jāteic, ka tie [e-pakalpojumi] ir ārkārtīgi populāri un to popularitāte pieaug. Patlaban e-pakalpojumus izmanto 240 tūkstoši klientu, kas ir vidēji ceturtā daļa autovadītāju. Katrs, kas ar tiem ir saskāries, turpina tos izmantot un paplašināt to izmantošanas iespējas. Tagad caur e-pakalpojumiem iespējams nokārtot visus maksājumus. Pirms tehniskās apskates klientam ir skaidri redzami, kādi maksājumi viņam jāsedz – nodokļa lielums, nenomaksātie sodi un maksa par tehnisko apskati,” klāstīja Lukstiņš.

Viņš norādīja, ka šādā sistēmā autobraucējam būtu jāredz arī visa informācija par sevi, un piebilda, ka tas jau ir nodrošināts. “Mūsuprāt, šajā sistēmā cilvēkiem būtu jāredz arī visa informācija par sevi, kas arī ir nodrošināts, – kādas mašīnas konkrētajam cilvēkam pieder, kādi par iedzīvotājiem ir ieraksti, kā arī saņemt ziņas par vadītāju apliecībām un piemērotajiem sodiem par satiksmes noteikumu pārkāpumiem,” informēja Lukstiņš.

Viņš arī uzsvēra, ka autovadītājiem būtiska ir e-pakalpojumu sniegtā iespēja ar sistēmu savlaicīgi saņemt informāciju par visu atļauju beigu termiņiem. “Otra būtiska lieta – CSDD e-pakalpojumos autovadītājs var uzzināt un savlaicīgi saņemt atgādinājumus par visu atļauju beigu termiņiem, piemēram, medicīniskās uzziņas beigu termiņiem, vadītāja apliecību beigu termiņiem, apdrošināšanas beigu termiņiem un būtiskākais – par tehniskās apskates beigu termiņu. Šajā gadījumā es vēlos uzsvērt, ka liela daļa šoferu tehnisko apskati neveic savlaicīgi nevis aiz ļaunprātības, bet aizņemtības vai elementāras aizmāršības. Taču par to autovadītājam tajā pašā dienā policija var piemērot 40 līdz 80 latu sodu. Tomēr es jau teicu, ka liela daļa cilvēku to nedara aiz ļaunprātības. Tā ir vienkārša aizmāršība,” pavēstīja CSDD valdes priekšsēdētājs.

“Šādos gadījumos, manuprāt, būtiskāk ir atgādināt par tuvojošos beigu termiņu tehniskajai apskatei un tikai tad piemērot soda sankcijas. Patlaban šādu atgādinājuma funkciju nodrošina jau pieminētie e-pakalpojumi. Parasti atgādinājums tiek sūtīts nedēļu un dienu iepriekš,” minēja Lukstiņš.

Viņš atzina, ka cilvēki bieži aizmirst arī par medicīnisko uzziņu, jo pašlaik tā vairs netiek izsniegta papīra formātā kā kādreiz, bet gan elektroniskā formā. “Tādējādi par to var aizmirst itin ātri. Cilvēki aizmirst nomainīt savu vadītāja apliecību, jo neseko līdzi tās derīguma termiņam. Savukārt, ja atnāk šāds atgādinājums, jūs esat par to brīdināts, un tad sodam ir pamats,” teica Lukstiņš.

Izmantojot CSDD e-pakalpojumus, autovadītājs jebkurā laikā bez maksas var uzzināt informāciju par sevi un savu transportlīdzekli, veikt dažādus maksājumus, saņemt vienas dienas atļauju, pieteikties eksāmenam, kā arī saņemt citus pakalpojumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+