×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
3. decembris, 2014
Drukāt

CSDD tumsas simulatorā virtuāli atrasti gandrīz 190 000 “tumšie gājēji” (1)

Foto - CSDDFoto - CSDD

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīkotajā kampaņā “Redzams, tātad dzīvs!” lietotāji atraduši gandrīz 190 000 “tumšos gājējus”. Tādējādi spēlētājiem likts aizdomāties par atstarojošo vestu un apģērba ar atstarojošiem elementiem lietošanas nozīmi diennakts tumšajā laikā, informē CSDD.

Spēlētāju pamatuzdevums bija uz tumša rudens ceļa, kas simulēts CSDD lapā “draugiem.lv”, atrast pēc iespējas vairāk gājēju un izglābt tos no iekļūšanas ceļu satiksmes negadījumā, piešķirot tiem “gaismas vestes”. Gājēju meklēšanas laikā aplikācijas lietotāji varēja arī atsvaidzināt zināšanas par to, kā atstarojoši elementi apģērbā uzlabo gājēja pamanāmību tumsā.

“Tumšo gājēju” meklēšanā iesaistījušies vairāk nekā 1200 “draugiem.lv” lietotāju, kuri kopīgiem spēkiem izglābuši gandrīz 190 000 virtuālos gājējus. Pieci aktīvākie spēlētāji ir pārsnieguši 10 000 izglābto gājēju robežu un absolūtais uzvarētājs uzstādīja rekorda cienīgu rezultātu, atrodot 23 999 “tumšos gājējus”. Šie pieci spēlētāji turpmāk varēs droši piedalīties satiksmē ar balvās saņemtajām apģērbu zīmola ZIB īpaši dizainētajām atstarojošajām vestēm.

Tumsas simulatora aplikācija būs pieejama arī pēc kampaņas noslēguma un ikvienam ir iespēja trenēties atrast un glābt “tumšos gājējus” CSDD “draugiem.lv” lapā.

Kampaņas norises laikā novembrī uz Latvijas ceļiem bojā gājuši septiņi gājēji, kas ir vairāk nekā divkāršs samazinājums, salīdzinot ar pērnā gada atbilstošo periodu. Tomēr, neskatoties uz pozitīvo tendenci, nedrīkst aizmirst, ka tieši gada tumšākajā laikā pieaug negadījumu skaits, kuros iekļūst gājēji, norāda CSDD.

Tāpēc iedzīvotāji aicināti rūpēties ne tikai par sevi, diennakts tumšajā laikā valkājot atstarojošu vesti vai apģērbu ar atstarojošiem elementiem, bet arī domāt par savu līdzcilvēku redzamību uz ceļa un glābt viņu dzīvības, dāvinot tuviniekiem, draugiem vai klientiem “gaismas vestes” vai atstarojošu apģērbu.

Satiksmes drošības kampaņu “Redzams, tātad dzīvs!” īsteno CSDD, Satiksmes ministrija un Valsts policija kopā ar partneriem – apdrošināšanas sabiedrību “Ergo” un Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas biroju, lai skaidrotu iedzīvotājiem atstarojošo vestu un atstarojošo elementu izmantošanas nozīmi diennakts tumšajā laikā.

Kampaņā sadarbībā ar organizāciju “Latvijas Samariešu apvienība” un Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas biroju visos Latvijas reģionos kopumā izplatītas 20 500 atstarojošas “gaismas vestas”, kuras saņēmuši mazturīgie un trūcīgie iedzīvotāji, kā arī nejauši uz ceļa sastaptie “tumšie” gājēji.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ikvienam jau nu gan nav iespēja. Jābūt reģistrētam lietotājam.

Draugiem Facebook Twitter Google+