Mobilā versija
-1.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
13. februāris, 2015
Drukāt

CSDD un policijas reida laikā 11% auto konstatē defektus (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un Valsts policijas (VP) ceturtdien uz Pierīgas ceļiem kopīgi veiktās automašīnu tehniskās pārbaudes laikā no kopumā pārbaudītajiem 130 transportlīdzekļiem tehniskus defektus konstatēja 14 spēkratiem jeb 11%.

CSDD un VP informē, ka pārbaužu mērķis ir informēt autovadītājus par transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa nozīmi satiksmes drošībā. Automašīnu tehniskajā pārbaudē īpaša uzmanība pievērsta transportlīdzekļu riepām.

No ceturtdien pārbaudītajiem 130 transportlīdzekļiem 77 bija vieglie, bet 53 – kravas auto.

No pārbaudītajiem 77 vieglajiem auto diviem spēkratiem bija nepietiekams protektora dziļums – 1,5 un 3 milimetri (minimālais atļautais dziļums ziemā ir četri milimetri). Astoņiem transportlīdzekļiem konstatētas problēmas ar gaismām – uzstādītas neatbilstošas “ksenona lampas”. Vienam autovadītājam bija beidzies medicīniskās izziņas derīguma termiņš.

Savukārt no pārbaudītajiem 53 kravas auto trijiem konstatēta neatbilstoša bremžu sistēmas darbība.
 
CSDD un VP uzsver, ka transportlīdzekļu tehniskajam stāvoklim ir liela nozīme ceļu satiksmes drošībā. Tādēļ arī šā gada 26.janvārī notikušajā Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē nolemts uzdot VP sadarbībā ar CSDD veikt transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroli uz ceļiem, īpašu uzmanību pievēršot tieši transportlīdzekļu riepu stāvoklim.

Autovadītājiem par konstatētajiem pārkāpumiem VP noformēja protokolus. Nolūkā uzlabot satiksmes drošību šādus transportlīdzekļu pārbaudes reidus CSDD un VP rīkos arī turpmāk.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Tā kārtīgi vienreiz vajag ņemt priekšā tos kreiso hrenonu cienītājus.
  Tālajos PSRS laikos,tos vadītāju,kuri nepārslēdzās uz tuvajām gaismām,ieraugot motociklu,pārmācījām ātri ar medību prožektoru.
  Man tagad ir atsūtīts no ebay spēcīgāks prožektors,tā kā drīz likšu darbā.

 2. CSDD bosiem laikam sāk pietrūkt naudas, ka pat ārpus apskates vietām kāš un drāž.
  Uzturēt pavecāku auto pie mums jau paliek ekskluzīvi, nodokļi un prasības analoģiskas gan jaunajiem auto, gan palietotiem, tikai attieksme atšķiras. Jaunajiem auto nevar piesieties, tādēļ vecos brāķē, lai tikai maksā par atkārtotu apskati. Tad jums bremžu pedālis par mīkstu, tad par līku, tad riepu protektors pārbaudītājam nepatīk…
  Ja ir lieka nauda un nav kur to likt, nopērciet pusmūža auto, tāda problēma atkritīs 🙂

 3. tā ari rakstat ka bija smuks laiks un izbraucām naudu noslaukt. ja meklejot tehniskus defektus piesienas medizziņas termiņiem tad mērķis ir acimredzams. kāpec nav statistikas datu kādas riepas ir avarejušajām mašīnām? vai tik ne tāpec ka izrāditos ka riepas nav vainigas, jo slikto riepu īpašnieki brauc uzmanigi zinot kādas viņu riepas, bet tad bevaretu pamatot šādu reidu nepieciešamibu

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+