×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
17. janvāris, 2017
Drukāt

CSDD: ziemā autovadītāji brauc ar ”plikām” riepām

Ceļu satiksmes negadījumā Madonas novadā nedēļas nogalē bojā gājušas divas sievietes.  Negadījums, iespējams, noticis, jo vienai no automašīnas Opel riepām nav bijis atbilstošs protektora dziļums.  Foto - Valsts policijaCeļu satiksmes negadījumā Madonas novadā nedēļas nogalē bojā gājušas divas sievietes. Negadījums, iespējams, noticis, jo vienai no automašīnas Opel riepām nav bijis atbilstošs protektora dziļums. Foto - Valsts policija

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) un Valsts policija (VP), veicot transportlīdzekļu tehnisko kontroli Rēzeknē, konstatēja būtiskas nepilnības transportlīdzekļu tehniskajā stāvoklī, kā arī pieķēra kādu autovadītāju, kura vadīja spēkratu alkohola reibumā.

CSDD aģentūrai LETA vēstīja, ka nepilnu triju stundu laikā tika pārbaudīti vairāk nekā 40 vieglie un kravas auto, sastādot deviņus administratīvo pārkāpumu protokolus par neatbilstošu riepu protektoru.

“Kāds šoferis vadīja auto, kura riepu protektora dziļums bija vien 1,8 milimetri, tādējādi apdraudot gan sevi, gan arī pārējo satiksmes dalībnieku drošību. Ņemot vērā, ka daudzas smagās avārijas notiek neatbilstošu riepu dēļ, CSDD atgādina, ka pareiza riepu izvēle un auto tehniskais stāvoklis glābj cilvēku dzīvības. Minimālais pieļaujamais ziemas riepu protektora dziļums vieglajiem automobiļiem ir četri milimetri,” informēja direkcijas pārstāvji.

Savukārt kāda autovadītāja bija ķērusies klāt auto vadīšanai 1,79 promiļu reibumā. VP skaidroja, ka par šādu rīcību draud bargs sods – administratīvais arests līdz pat 15 diennaktīm, naudas sods līdz 1400 eiro un atņemtas transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

Pēc pārbaudēm secināts, ka daudzi šoferi pavirši attiecas pret sava auto drošību. CSDD kopā ar VP turpinās veikt pārbaudes uz ceļiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+