foto – LETA

“CSKA” uzvarai Rīgā pietika ar labu ceturtdaļu 0

Latvijas basketbola klubs “VEF Rīga” svētdien VTB Vienotās līgas spēlē pēc cienījama pirmā puslaika trešajā ceturtdaļā salūza un savā laukumā ar 83:99 (20:23, 30:31, 10:25, 23:20) piekāpās pagājušās sezonas ULEB Eirolīgas čempionei Maskavas CSKA.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi

Pēc līdzīga pirmā puslaika trešajā ceturtdaļā CSKA komanda bija pārāka ar 25:10, turpinājumā novedot maču līdz uzvarai.
“VEF Rīga” rindās pa 17 punktiem iemeta Armands Šķēle un Mārtiņš Meiers, kuram bija arī astoņas atlēkušās bumbas, bet ar 13 punktiem atzīmējās Mareks Mejeris.
Rīdzinieku sastāvā spēlē ar CSKA debitēja amerikāņu saspēles vadītājs Alekss Gordons, kurš 15 minūšu laikā guva trīs punktus.

Savukārt CSKA sastāvā rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Korijs Higinss, 15 punktus pievienoja Vitālijs Fridzons, bet kopā vismaz desmit punktus sameta seši dažādi basketbolisti.

Pateicoties labai precizitātei no tālmetienu līnijas (4/8), “VEF Rīga” pirmajā ceturtdaļā turējās līdzās pretiniekiem un pēc desmit minūtēm zaudēja ar 20:23. Arī otrajā spēles daļā CSKA nespēja strauji atrauties un pēc tam, kad Kristofers Ričardss trāpīja tālmetienu un pāris sekunžu vēlāk pats pārtvēra bumbu, kopā gūstot piecus punktus, “VEF Rīga” trešās minūtes ievadā izvirzījās vadībā ar 31:30.

Tas gan bija īslaicīgi un otrās ceturtdaļas vidū “VEF Rīga” bija jau deviņu punktu deficīts (33:42), tomēr rīdzinieki tālāk pretiniekus neatlaida. Četrus punktus īsā laikā iemetot Mārtiņam Meieram, mājinieki pietuvojās līdz 43:47. Turpinājumā tālmetienu realizēja Gints Antrops, kuram tie bija pirmie punkti karjerā Vienotajā līgā, un divus soda metienus iemeta Meiers, samazinot deficītu līdz 48:50. Savukārt pēc puslaika “VEF Rīga” zaudēja ar 50:54.

Tomēr otrā puslaika sākumā “VEF Rīga” pazaudēja spēles ritmu un CSKA izšķīra dueļa likteni, veicot izrāvienu 14:3. Ceturtās ceturtdaļas sākumā CSKA pārsvars uz brīdi pārsniedza arī 20 punktus, tomēr kopumā šajā desmitminūtē cīņa atkal ritēja līdzīgi, bet Eirolīgas čempionu uzvara netika apdraudēta.

“VEF Rīga” sastāvā šajā mačā atkal laukumā nedevās Jānis Blūms, kurš iepriekš šonedēļ savainojuma dēļ izlaida arī cīņu ar “Ogre”/”Kumho Tyre”.

“VEF Rīga” ar astoņām uzvarām 17 spēlēs Vienotās līgas kopvērtējumā zaudējusi divas pozīcijas un tagad ir astotajā vietā, bet CSKA ar 18 panākumiem 20 mačos atrodas līderpozīcijā.

Arī nākamās trīs no četrām “VEF Rīga” Vienotās līgas spēlēm notiks savā laukumā, turklāt šajā laikā vienīgais izbraukums būs pret netālu esošo Tallinas “Kalev” komandu.