«CSKA» uzveikšanai pietrūka pārliecības
 0

Latvijas basketbola čempionvienība “VEF Rīga” VTB Vienotās līgas spēlē savā laukumā svētdien ar 67:75 zaudēja turnīra galveno favorītu komandai Maskavas “CSKA”.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Eirolīgas finālistu un multimiljonāru Maskavas “CSKA” basketbolistu viesošanās Rīgā mūsu publikai bija notikums. Arēnas otrais stāvs skatītājiem vēl gan netika atvērts, taču tik liels basketbola apmeklējums nebija novērots vairākus gadus. Jo bija ko redzēt! Mūsu vefiņš pret pasaules varenajiem – Serbijas izlases uzbrukuma asi Teodosiču un Krstiču, Krievijas izlases vienu no līderiem Hrjapu, vēl pērn NBA zvaigznes statusu izbaudījušo Vīmsu un pārējiem. “CSKA” vēl ir savas spēles meklējumos, un komandas galvenā trenera Etores Mesinas diriģenta zizlis laukuma malā vēl nespēj visus noskaņot uz kopējām notīm. Maskaviešu mocības pirmajās divās Eirolīgas spēlēs pret apmēram rīdzinieku kalibra pretiniekiem “Lietuvos Rytas” un “Partizan” viesa cerību – arī mēs varam.

Vairāk nekā desmitkāršs viesu pārsvars budžeta ailēs vēl nedod tādu pašu rezultātu laukumā. Tomēr “CSKA” klase, jo īpaši individuālajā meistarībā, nebija noslēpjama. Spēles sākumā līdzvērtīga cīņa, vairāk uz pretinieku kļūdu rēķina. Pirmo atrāvienu maskavieši veica otrās ceturtdaļas sākumā – ne pārāk veiksmīga izrādījās Louksa iesaistīšanās spēlē. Viņa pirmās neveiksmes pielipa arī citiem: pirmajā ceturtdaļā rīdziniekiem bija trīs kļūdas, otrajā – jau deviņas. “CSKA” meistari tādas lietas nepiedod – pārtraukumā ejot, uz tablo palika 34:45.

Otro puslaiku “VEF Rīga” sāka ar 6:0 ofensīvu (40:45), un nu jau sarkanā mašīna bija pārskatāmi noķeramā attālumā. Tā turpinājās līdz spēles beigām – mazliet tuvāk vai tālāk. Bija iespējas, bija brīvi nerealizēti tālmetieni, arī “CSKA” uzbrukums šķita smagnējs. Mūsējiem trūka pārliecības, lai sev dotās iespējas pārvērstu gūtos punktos un uzvarā. Izšķirošais cerību sabrukuma brīdis bija 37. minūtē, kad Kavaļausks pie rezultāta 60:64 vienatnē apjuka zem viesu groza, un atbildes uzbrukumā Teodosičs laukuma saimniekus sodīja ar diviem punktiem.

“VEF Rīgai” šis zaudējums bija pirmais trīs spēlēs. Nākamo VTB līgas maču mūsējie aizvadīs 28. oktobrī Krasnojarskā pret “Jeņisej”.

Latvijas un Igaunijas apvienotā čempionāta spēlē “TTT Rīga” ar 77:63 (39:38) uzvarēja “RTU/Merks” (Rozenberga 19, Brīdiņa 14; Audere 20+17 AB, Lazdeniece 17), bet “TTT juniores” ar 52:56 (28:21) zaudēja “Latvijas Universitātei” (Reine 28, Langina 13; Vorma 22, Puriņa 10).

BASKETBOLS

VTB VIENOTĀ LĪGA

“VEF Rīga” – Maskavas “CSKA” 67:75 (19:21, 34:45, 50:56), Roulends 19, Janičenoks 15, Daniels 8, Kavaļausks 7, Bērziņš 6+8 AB, Bertāns 6, Zavacks 4, Blaus 2, Loukss, Strēlnieks; Teodosičs, Krstičs un Vīms pa 13, Hrjapa 11, Džeksons 8, Ponkrašovs 6, Voroncevičs un Kauns pa 4, Micovs 3.

Spēles gaita: 4:4 (2. min.), 12:10 (5.), 19:21 (10.), 19:27 (12.), 28:32 (15.), 32:36 (17.), 34:45 (20.), 40:45 (22.), 45:54 (25.), 50:56 (30.), 55:60 (34.), 55:64 (35.), 60:64 (37.), 67:75.