Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
29. decembris, 2014
Drukāt

CSP: Latvijas visblīvāk apdzīvotā teritorija ir Pļavnieki Rīgā

Foto - Wikipedia, LaurijsFoto - Wikipedia, Laurijs

Latvijas visblīvāk apdzīvotā teritorija ir Pļavnieki Rīgā, kur vienā kvadrātkilometrā saskaitīti 22 282 pastāvīgie iedzīvotāji, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati.

Kā aģentūru LETA informēja CSP, pārvalde ir noslēgusi kārtējo 2011.gada tautas skaitīšanā iegūto datu apstrādes posmu, piesaistot mājokļu adreses ģeogrāfiskajām koordinātēm, līdz ar to telpiskās attīstības plānošanas speciālistiem, pētniekiem, studentiem un citiem datu lietotājiem ir iespēja iegūt telpisku informāciju par iedzīvotājiem.

Tautas skaitīšanā iegūtie dati attēloti tā dēvētajā režģa kartē šūnās, no kurām katra ir ar 1×1 kilometru jeb vienu kvadrātkilometru liela. Latvijas teritorija ir sadalīta 65 600 šūnās, no kurām aptuveni puse jeb 33 000 ir apdzīvotas – 2011.gada tautas skaitīšanā šajā teritorijā ir saskaitīti pastāvīgie iedzīvotāji.

Visblīvāk apdzīvotā teritorija ir Pļavnieku apkaime Rīgā. Pļavniekos vienā režģa šūnā ir saskaitīti 22 282 pastāvīgie iedzīvotāji, bet divās trešdaļās jeb 21 000 apdzīvoto kvadrātkilometru ir saskaitīti vien desmit vai mazāk iedzīvotāju.

Tautas skaitīšanas dati un kartes statistiskā informācija telpiskai analīzei ir publicēta CSP interneta mājaslapas tautas skaitīšana sadaļā “Datu vizualizācija”. Patlaban ir publicētas iedzīvotāju blīvuma un izplatītāko valodu lietojuma režģa kartes, kā arī dati iedzīvotāju blīvumu telpiskai analīzei un karšu veidošanai patstāvīgi.

Jau ziņots, ka 2011.gada tautas skaitīšanu CSP sāka 1.martā, piedāvājot aizpildīt tautas skaitīšanas anketas internetā, bet 17.martā darbu sāka 1960 tautas skaitītāji, apmeklējot iedzīvotājus viņu dzīvesvietās. Saskaņā ar rezultātiem iedzīvotāji skaits 2011.gada jūnijā bija 2,2188 miljoni cilvēku.

Tikmēr saskaņā ar CSP datiem 2014.gadā iedzīvotāju skaits Latvijā samazinājies – maija sākumā valstī dzīvoja 1 997 500 iedzīvotāju. Iedzīvotāju skaits samazinās gan dabiskā pieauguma (mirušo skaita pārsvars pār dzimušo skaitu), gan migrācijas dēļ.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+