Mobilā versija
+1.7°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
11. oktobris, 2013
Drukāt

Cūka – gandrīz cilvēks. Labprāt spoguļojas un klausās mūziku


LETALETA

Zinātnieki noskaidrojuši, ka intelekta ziņā cūkas ir ceturtajā vietā (pēc cilvēka, šimpanzes un delfīna). Tās spēj sevi atpazīt spogulī, no mūzikas žanriem labprātāk klausās klasisko mūziku.

 

Interesanti, ka arī pēc uzbūves un fizioloģijas cilvēka un cūkas organismi ir ļoti līdzīgi. Mums ar cūkām ir līdzīgi asinsvadi, it sevišķi artērijas. Sakrīt hemoglobīna un olbaltumu sastāvs asinīs, ka arī eritrocītu skaits.

Cūkas āda ir gluži kā cilvēkam, turklāt cūkas ir vienīgie mājdzīvnieki, kas spēj nosauļoties. Mums ir apbrīnojami līdzīga zobu un gremošanas sistēma, nieres, acs uzbūve, sirds un asinsvadu anatomija un fizioloģija…

Arī sociālajā aspektā cūkas var būt mūsu radinieces. Tām ir tādi paši netikumi kā cilvēkiem – slinkums, pārēšanās, liekais svars, pārlieka tiekšanās pēc komforta, piemēram, baudot ”dubļu vannas”.

 

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+