×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
11. aprīlis, 2018
Drukāt

Cukerbergs norāda uz Krievijas centieniem manipulēt ar “Facebook” platformu (1)

Foto - REUTERS/LETAFoto - REUTERS/LETA

Nākamnedēļ "Facebook" izpilddirektoram Markam Cukerbergam būs jāizskaidro savas firmas darbība ASV Senāta Juridiskās un Tirdzniecības apvienotās komitejas sēdē, bet nākamajā dienā jāliecina ASV Pārstāvju palātas Enerģētikas un tirdzniecības komitejas sēdē.

Sociālā tīkla “Facebook” uzņēmuma vadītājs Marks Cukerbergs otrdien, sniedzot liecības ASV Kongresā, uzņēmās personīgu atbildību par vairāku desmitu miljonu lietotāju datu nopludināšanu, vienlaikus brīdinot par “bruņošanās sacensībām” ar Krievijas dezinformāciju.

“Tā bija mana kļūda, un es to nožēloju,” Cukerbergs sacīja par 87 miljonu lietotāju datu nodošanu nepienācīgā veidā politisko konsultāciju uzņēmumam “Cambridge Analytica”, kas 2016.gada ASV vēlēšanu gaitā sadarbojās ar Donalda Trampa kampaņu.

“Es uzsāku “Facebook”, es to pārvaldu un es esamu atbildīgs par to, kas tur notiek.”

Viņš piebilda, ka “Facebook” nav pietiekami aizsargājis platformu, un atzina, ka “tas attiecas uz viltus ziņām, ārvalstu iejaukšanos vēlēšanās un naida runu, kā arī attīstītājiem un datu aizsardzību.”

Notiek pastāvīga cīņa, lai aizstāvētos pret Krievijas centieniem manipulēt ar “Facebook” platformu un ietekmēt vēlēšanas ASV un citās valstīs.

“Krievijā ir cilvēki, kuru darbs ir mēģināt ekspluatēt mūsu sistēmas un citas interneta sistēmas, kā arī citas sistēmas.”

“Tāpēc tās ir bruņošanās sacensības. Viņi turpinās censties, lai kļūtu labāki, un mums ir jāinvestē, lai arī mēs kļūtu labāki,” sacīja Cukerbergs.

Jau vēstīts, ka “Facebook” ir iesaistīts privāto datu aizsardzības skandālā pēc ziņām, ka Lielbritānijas datu analīzes firma “Cambridge Analytica”, kuru bija nolīgusi Donalda Trampa ASV prezidenta vēlēšanu kampaņa, var būt izmantojusi 87 miljonu ASV vēlētāju “Facebook” profilu informāciju bez viņu atļaujas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. pat tam visā kremlis vainigs:) pašus drātē par klientu datu nodošanu trešajām personām, bet tā vietā lai teiktu -vainigi, labosimies vai samaksāsim sodu, cenšas novērst uzmanibu uz citu pusi. un protams kas musm pie visa vainigs- pareizi kremlis.

Draugiem Facebook Twitter Google+