Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Sestdiena, 10. decembris, 2016
30. janvāris, 2015
Drukāt

Cūkkopības uzņēmums “Ulbroka” grasās būvēt lopbarības ražotni

Foto-LETAFoto-LETA

Cūkkopības uzņēmums “Ulbroka” nākotnē plāno sākt ražot lopbarību, pastāstīja kompānijas valdes priekšsēdētājs un vienīgais īpašnieks Aivars Kokts.

Uzņēmums iecerējis būvēt lopbarības ražotni. “No graudiem, ko mēs izaudzējam un pagājušajā gadā sākām apstrādāt, mēs varētu sākt ražot barību rukšiem,” sacīja Kokts, piebilstot, ka barību plānots ražot galvenokārt “Ulbrokas” vajadzībām, kā arī piegādāt patstāvīgajiem klientiem, kuriem “Ulbroka” kā vairumtirgotājs šobrīd piegādā citu kompāniju ražoto barību.

Kokts sacīja, ka pagaidām ir grūti pateikt, cik ilgā laikā barības ražošanu izdosies izveidot. “Mēs gatavojam ideju, precīzi gribam saprast, ko gribam, noformulēt savu mērķi, redzēt kādā apjomā un veidā to gribam darīt. Vēlamies noformulēt pareizo uzdevumu un tad skatīsimies, cik ilgā laikā mēs to realizēsim,” sacīja Kokts, piebilstot, ka projekta īstenošanai uzņēmums plāno piesaistīt arī Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējumu.

Pēc viņa teiktā, cūku barība ražošana ir perspektīvs bizness, ja vien uzņēmums tam velta pietiekami daudz pūļu un laika. “Jebkurā nišā ir iespējas, taču svarīgi, cik daudz laika tu tam velti un cik dziļi tu tur ej iekšā. Jebkurā lietā, lai arī kāds būtu monopols, kāda būtu situācija, vienmēr ir kaut kādas iespējas tur tikt,” atzina “Ulbroka” īpašnieks.

Tāpat Kokts pastāstīja, ka uzņēmums šogad turpinās dzīvnieku mītnes rekonstrukcijas projektu. “Mēs gribam dažas mītnes modernizēt, ieviest datorus, lai cūku barošana un uzraudzība būtu precīzāka,” pastāstīja Kokts.

2013.gadā “Ulbroka” strādāja ar 5,82 miljonu eiro apgrozījumu un 1,22 miljonu eiro peļņu.

Kompānija dibināta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,707 miljoni eiro. “Ulbrokas” vienīgais īpašnieks ir Aivars Kokts. “Ulbroka” ir viens no lielākajiem cūku audzēšanas uzņēmumiem Latvijā. Tā darbības veids ir lauksaimniecības produkcijas – cūkgaļas, vaislas cūciņu un BIO materiāla – ražošana, cūku kautuves darbība, cūkgaļas piegāde patērētājam un tirdzniecība ar lopbarību.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+