Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
30. janvāris, 2015
Drukāt

Cūkkopības uzņēmums “Ulbroka” grasās būvēt lopbarības ražotni

Foto-LETAFoto-LETA

Cūkkopības uzņēmums “Ulbroka” nākotnē plāno sākt ražot lopbarību, pastāstīja kompānijas valdes priekšsēdētājs un vienīgais īpašnieks Aivars Kokts.

Uzņēmums iecerējis būvēt lopbarības ražotni. “No graudiem, ko mēs izaudzējam un pagājušajā gadā sākām apstrādāt, mēs varētu sākt ražot barību rukšiem,” sacīja Kokts, piebilstot, ka barību plānots ražot galvenokārt “Ulbrokas” vajadzībām, kā arī piegādāt patstāvīgajiem klientiem, kuriem “Ulbroka” kā vairumtirgotājs šobrīd piegādā citu kompāniju ražoto barību.

Kokts sacīja, ka pagaidām ir grūti pateikt, cik ilgā laikā barības ražošanu izdosies izveidot. “Mēs gatavojam ideju, precīzi gribam saprast, ko gribam, noformulēt savu mērķi, redzēt kādā apjomā un veidā to gribam darīt. Vēlamies noformulēt pareizo uzdevumu un tad skatīsimies, cik ilgā laikā mēs to realizēsim,” sacīja Kokts, piebilstot, ka projekta īstenošanai uzņēmums plāno piesaistīt arī Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējumu.

Pēc viņa teiktā, cūku barība ražošana ir perspektīvs bizness, ja vien uzņēmums tam velta pietiekami daudz pūļu un laika. “Jebkurā nišā ir iespējas, taču svarīgi, cik daudz laika tu tam velti un cik dziļi tu tur ej iekšā. Jebkurā lietā, lai arī kāds būtu monopols, kāda būtu situācija, vienmēr ir kaut kādas iespējas tur tikt,” atzina “Ulbroka” īpašnieks.

Tāpat Kokts pastāstīja, ka uzņēmums šogad turpinās dzīvnieku mītnes rekonstrukcijas projektu. “Mēs gribam dažas mītnes modernizēt, ieviest datorus, lai cūku barošana un uzraudzība būtu precīzāka,” pastāstīja Kokts.

2013.gadā “Ulbroka” strādāja ar 5,82 miljonu eiro apgrozījumu un 1,22 miljonu eiro peļņu.

Kompānija dibināta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,707 miljoni eiro. “Ulbrokas” vienīgais īpašnieks ir Aivars Kokts. “Ulbroka” ir viens no lielākajiem cūku audzēšanas uzņēmumiem Latvijā. Tā darbības veids ir lauksaimniecības produkcijas – cūkgaļas, vaislas cūciņu un BIO materiāla – ražošana, cūku kautuves darbība, cūkgaļas piegāde patērētājam un tirdzniecība ar lopbarību.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+