×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
19. jūlijs, 2014
Drukāt

Cūkkopis: mēs īsti nekontrolējam situāciju ar cūku mēri

Foto-LETAFoto-LETA

Ilustratīvs foto

Iespējams, Ērģemes pagasta saimnieks barojis mājas cūkas ar nopļautu zāli no ganībām, kur atrasta beigta mežacūka, tā aģentūrai LETA izteicās dāņiem piederošā cūkkopības nozares uzņēmuma SIA “Gaižēni” valdes loceklis Alekss Rasmusens, vaicāts, kā iespējams, ka Āfrikas cūku mēris, kas līdz šim plosījās Latgalē, tagad atklāts arī Vidzemē.

Šāda versija cirkulē cūkkopju aprindās, skaidroja Rasmusens. Viņaprāt, vīrusa izplatībā svarīgākais ir cilvēka faktors, jo ne visi ievēro noteiktos drošības pasākumus un, “ja cilvēks rīkojas neapdomīgi, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) jau viens pats neko nevar izdarīt”.

Āfrikas cūku mēra atklāšana arī Vidzemē “ir ļoti slikta ziņa, un tas nozīmē, ka mēs īsti nekontrolējam situāciju”, teica cūkkopis. “Tas ir traģisks gadījums, un mūsu nozare nezina, kas notiks tālāk.”

Jau ziņots, ka 18.jūlijā apstiprināti pieci jauni Āfrikas cūku mēra gadījumi, no tiem viens Vidzemē – vīruss bijis četrām mājas cūkām un vienai atrastajai mežacūkai Ērģemes pagastā, Valkas novadā, bet pārējie – Latgalē.

Āfrikas cūku mēris Latvijā tika konstatēts 26.jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas.

Pēc nedēļas, slimībai izplatoties, Saeima izsludināja ārkārtas situāciju, kas no 2.jūlija līdz 1.oktobrim noteikta Daugavpils novada Ambeļu pagastā, Biķernieku pagastā, Demenes pagastā, Dubnas pagastā, Laucesas pagastā, Maļinovas pagastā, Naujenes pagastā, Salienas pagastā, Skrudalienas pagastā, Tabores pagastā, Vecsalienas pagastā, Višķu pagastā, Aglonas novadā, Krāslavas novadā, Dagdas novadā, Zilupes novadā, Rēzeknes novada Kaunatas pagastā, Mākoņkalna pagastā, Pušas pagastā, Ludzas novada Brigu pagastā, Isnaudas pagastā, Istras pagastā, Nirzas pagastā, Ņukšu pagastā, Pildas pagastā, Rundēnu pagastā un Ciblas novadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+