Mobilā versija
Brīdinājums -1.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
19. jūlijs, 2014
Drukāt

Cūkkopis: mēs īsti nekontrolējam situāciju ar cūku mēri

Foto-LETAFoto-LETA

Iespējams, Ērģemes pagasta saimnieks barojis mājas cūkas ar nopļautu zāli no ganībām, kur atrasta beigta mežacūka, tā aģentūrai LETA izteicās dāņiem piederošā cūkkopības nozares uzņēmuma SIA “Gaižēni” valdes loceklis Alekss Rasmusens, vaicāts, kā iespējams, ka Āfrikas cūku mēris, kas līdz šim plosījās Latgalē, tagad atklāts arī Vidzemē.

Šāda versija cirkulē cūkkopju aprindās, skaidroja Rasmusens. Viņaprāt, vīrusa izplatībā svarīgākais ir cilvēka faktors, jo ne visi ievēro noteiktos drošības pasākumus un, “ja cilvēks rīkojas neapdomīgi, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) jau viens pats neko nevar izdarīt”.

Āfrikas cūku mēra atklāšana arī Vidzemē “ir ļoti slikta ziņa, un tas nozīmē, ka mēs īsti nekontrolējam situāciju”, teica cūkkopis. “Tas ir traģisks gadījums, un mūsu nozare nezina, kas notiks tālāk.”

Jau ziņots, ka 18.jūlijā apstiprināti pieci jauni Āfrikas cūku mēra gadījumi, no tiem viens Vidzemē – vīruss bijis četrām mājas cūkām un vienai atrastajai mežacūkai Ērģemes pagastā, Valkas novadā, bet pārējie – Latgalē.

Āfrikas cūku mēris Latvijā tika konstatēts 26.jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas.

Pēc nedēļas, slimībai izplatoties, Saeima izsludināja ārkārtas situāciju, kas no 2.jūlija līdz 1.oktobrim noteikta Daugavpils novada Ambeļu pagastā, Biķernieku pagastā, Demenes pagastā, Dubnas pagastā, Laucesas pagastā, Maļinovas pagastā, Naujenes pagastā, Salienas pagastā, Skrudalienas pagastā, Tabores pagastā, Vecsalienas pagastā, Višķu pagastā, Aglonas novadā, Krāslavas novadā, Dagdas novadā, Zilupes novadā, Rēzeknes novada Kaunatas pagastā, Mākoņkalna pagastā, Pušas pagastā, Ludzas novada Brigu pagastā, Isnaudas pagastā, Istras pagastā, Nirzas pagastā, Ņukšu pagastā, Pildas pagastā, Rundēnu pagastā un Ciblas novadā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+