Mobilā versija
+2.1°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
12. janvāris, 2014
Drukāt

Cūkkopjiem aizvadītais gads – līdzīgs iepriekšējam; šogad turpinās atgūt krīzē zaudēto

Foto: LETAFoto: LETA

Cūkkopju apgrozījums aizvadītajā gadā varētu būt līdzīgs kā gadu iepriekš, prognozēja Latvijas Cūku audzētāju asociācijas (LCAA) valdes priekšsēdētājs Dzintars Veide.

“Es domāju, ka [2013.gada apgrozījums] būs līdzīgs, un nekas visā nozarē kopumā nebūs mainījies,” sacīja Veide.

Viņš pastāstīja, ka pagājušā gada noslēgums cūkkopjiem bija labāks nekā attiecīgais periods gadu iepriekš, jo nedaudz ir samazinājušās graudu cenas.

LCAA valdes priekšsēdētājs uzsvēra, ka cūkkopji šogad turpinās strādāt pie tā, lai atgūtu krīzes gados zaudēto, atjaunojot cūku un ganāmpulku skaitu, kā arī sākot renovēt ēkas. “Nekas jau nebija ieguldīts saimniecībās, jāsāk kaut kas ieguldīt,” teica Veide.

Viņš arī prognozēja, ka 2014.gadā cūkkopju skaits saglabāsies līdzīgs kā 2013.gadā.

Savukārt jaunajai valdībai ir jāturpina attiecībā uz lauksaimniecības nozari iesāktais, norādīja Veide. “Visas pamata programmas attiecībā uz kopējo lauksaimniecības politiku jau ir pieņemtas, nu ko tad tur jaunā valdība mainīs. Neko jau nemainīs,” sacīja Veide.

LCAA mērķis ir labvēlīgas ekonomiskās un politiskās vides izveidošana cūkkopības nozares attīstībai Latvijā, ievērojot starptautiskās integrācijas aspektus. LCAA uzdevumi ir pārstāvēt cūkaudzētāju intereses valsts institūcijās un organizācijās, kā arī nevalstiskajās organizācijās un ārvalstīs un veidot un attīstīt kautuvju un pārstrādes jaudu, panākot maksimāli iespējamo ietekmi tās pārvaldē.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (1)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+