fiba.com

Čukste: komanda visu turnīru aizvadīja labā līmenī 0

Latvijas U-19 sieviešu basketbola izlase svētdien Pasaules kausa izcīņas spēlē par devīto vietu ar 61:75 (24:16, 14:18, 11:27, 12:14) zaudēja Ungārijai, turnīru noslēdzot desmitajā pozīcijā. Komandas galvenais treneris Ainārs Čukste atzina, ka komanda spēlējusi labā līmenī.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?

“Kopumā komanda visu turnīru aizvadīja labā līmenī. Bija loģisks spēles zīmējums, laba aizsardzība, laba bumbas kustība uzbrukumā. Trijās zaudētajās spēlēs ar Franciju, Kanādu un Austrāliju bija iespējas uzvarēt, tātad principā bija pa spēkam iekļūt labāko astoņniekā. Pietrūka vienas stabilas spēlētājas pamatrotācijā, metienu precizitātes mūsu līderēm.
No otras puses, varbūt var saskatīt likumsakarības, kāpēc izšķirošajos brīžos virsroku guva pretinieces – piemēram, asas pretdarbības apstākļos netika pieņemti labākie lēmumi. Varbūt nelielā punktu starpība zaudētajos mačos tomēr bija mānīga, jo individuālās meistarības ziņā daudzās komandās līderes bija spilgtākas,” startu pasaules čempionātā rezumēja Ainārs Čukste.

Pēdējā spēlē Latvijas komandā 17 punktus iemeta Ivanda Hudjakova, ar 14 punktiem izcēlās komandas kapteine Digna Strautmane, bet Janeta Rozentāle pievienoja 12 punktus.

Latvijas basketbolistes šajā mačā iegāza spēles trešā ceturtdaļa, jo pēc pirmā puslaika Aināra Čukstes trenētā komanda bija vadībā ar 38:34. Diemžēl pēc atpūtas labākas bija ungārietes, kuras esot iedzinējos ar 41:44, veica desmit punktu izrāvienu, bet pirms pēdējās ceturtdaļas bija vadībā ar 61:49. Spēles beigu nogrieznī Latvijas izlasei starpību samazināt neizdevās, līdz ar to ciešot ceturto neveiksmi turnīrā septiņos aizvadītos mačos.

Šī turnīra pirmajā mačā Latvijas basketbolistes ar 60:69 piekāpās Francijai, bet otrajā mačā ar 69:61 pārspēja Dienvidkoreju. Savukārt otrdien noslēdzošajā C apakšgrupas mačā Latvija ar 70:74 piekāpās Kanādai, bet uzvara ar vismaz 11 punktu starpību būtu devusi pirmo vietu grupā, taču nācās samierināties ar trešo pozīciju.
Turpinājumā astotdaļfinālā spraigā cīņā latvietes ar 56:61 piekāpās austrālietēm, nepārrakstot Latvijas basketbola vēsturi, jo varēja kļūt par pirmo Latvijas izlasi, kas sasniegusi pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu. Savukārt ceturtdaļfinālā par 9.-16.vietu Latvijas basketbolistes ar 60:46 pārspēja Mali vienaudzes, kuras ir pērnā gada Āfrikas čempiones, bet sestdien pusfinālā ar 84:66 uzveica Meksiku.