×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
30. novembris, 2012
Drukāt

Cūku mēris nav ietekmējis pieprasījumu pēc cūkgaļas

Foto - LETAFoto - LETA

Klasiskais cūku mēris, kas šonedēļ konstatēts trijās saimniecībās Latgalē, nav ietekmējis pieprasījumu pēc cūkgaļas, liecina biznesa portāla “Nozare.lv” veiktā tirgotāju aptauja.

Ņemot vērā, ka informācija par Latvijas mājsaimniecībās inficētām cūkām publiskajā telpā ir parādījusies salīdzinoši nesen, būtisku ietekmi uz cūkgaļas pārdošana apjomiem “Iki” veikalos patlaban nevar novērot. “Salīdzinot šī gada 28.novembra pārdošanas datus ar 27.novembri, pārdošanas apjoms ir pieaudzis pat par 12%,” norādīja “Iki” veikalu operatora SIA “Palink” pārstāvis Raimonds Janševskis.

Viņš atzīmēja, ka, salīdzinot “Iki” veikalu pārdošanas datus laika posmā no 13.novembra līdz 19.novembrim ar datiem par laika posmu no 20.novembra līdz 26.novembrim, novērots pārdošanas apjoma pieaugums par 21%. “Tāpēc var teikt, ka ziņas par cūku mēri, ar ko inficēts neliels skaits Latvijas mājsaimniecību cūku, pircēju ikdienas paradumus neietekmē.”

“Maxima” veikalos pieprasījums pēc cūkgaļas nav mainījies. Cūkgaļa uzreiz pēc putnu gaļas esot otra pieprasītākā gaļa “Maxima” veikalos. “Jāatzīst, ka pēdējo divu nedēļu laikā cūkgaļas produktu cenas ražotāji ir pat nedaudz paaugstinājuši, bet pagaidām pircēju maciņiem tas nav jāizjūt. Tas, vai un kā ražotāji mainīs cenas turpmāk, acīmredzot atkarīgs no notikumu attīstības tuvākajā laikā,” skaidroja “Maxima” pārstāvis Ivars Andiņš.

Savukārt, analizējot svaigās un fasētās cūkgaļas pārdošanas rādītājus “Rimi” veikalos, arī “Rimi” pārstāve Laura Podskočija teica, ka patlaban veikalos nav vērojams pieprasījuma samazinājums. Tas ir saglabājies tādā pašā līmenī kā pirms nedēļas vai mēneša. Arī cenas cūkgaļas produktiem esot saglabājušās iepriekšējā līmenī saskaņā ar globālā tirgus tendencēm. “Patlaban vēl pāragri spriest par iespējamām izmaiņām, taču rūpīgi sekosim līdzi situācijas attīstībai. Tomēr jāatzīmē, ka, slēdzot sadarbības līgumus, “Rimi Latvia” vispirms pārliecinās, vai ražotājiem ir visi dokumenti, kas apliecina produktu kvalitāti atbilstoši Latvijas un Eiropas Savienības likumdošanai.”

Kā ziņots, 26.novembrī klasiskais cūku mēris tika konstatēts trijās Latgales saimniecībās – divas no tām atrodas Piedrujas pagastā, bet viena – Svariņu pagastā.

Tikmēr Krievija paziņojusi par cūkgaļas importa aizliegumu no Latvijas, savukārt Baltkrievija šādu paziņojumu izteica jau 23.novembrī, kad cūku mēris tika konstatēts mežacūkām.

Latvijā pēdējo reizi saslimšana ar klasisko cūku mēri reģistrēta 1996.gadā, bet Āfrikas cūku mēris Latvijas teritorijā nekad nav reģistrēts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+