Uncategorized

Cūku un vistu īpašniekiem būs miljons eiro atbalsts biodrošībai2


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – Shutterstock

Ņemot vērā riskus saistībā ar Āfrikas cūku mēra izplatību, kā arī nolūkā palīdzēt nodrošināties pret putnu gripas draudiem, cūku un mājputnu īpašniekiem būs pieejams kopumā 1 200 000 eiro atbalst biodrošības pasākumu ieviešanā, portāls la.lv uzzināja Lauku atbalsta dienestā.

Uz atbalstu pasākumā “Atbalsts profilaktiskajiem pasākumiem, lai mazinātu epizootiju un epifitotiju iespējamās sekas” var pretendēt tikai tās saimniecības, kuras produkciju pārdod tirgum un kurām ar normatīvajiem aktiem ir piemērota prasība ieviest biodrošības pasākumu plānu.

Atbalsta mērķis ir sniegt atbalstu dzīvnieku sevišķi bīstamo infekcijas slimību izplatības (epizootijas) riska mazināšanai, paredzot preventīvo pasākumu ieviešanu teritorijās, kurās slimība jau ir konstatēta, kā arī profilaktisko pasākumu ieviešanu ārpus epizootijas teritorijā esošām saimniecībām, lai mazinātu slimības straujas izplatības risku citās teritorijās.

Atbalsts tiks izmaksāts žogu un dezinfekcijas barjeru uzstādīšanai, kā arī dezinfekcijas paklāju, pulverizatoru, dezinfekcijas aprīkojuma, aizsargapģērba (izņemot vienreizlietojamo apģērbu), dzīvnieku līķu uzglabāšanai un sanitārās caurlaides ierīkošanai paredzēto slēgto konteineru iegādes izmaksām.

Attiecināmajās izmaksās neiekļauj ar būvniecības darbiem saistītās izmaksas, izņemot žogu un dezinfekcijas barjeru uzstādīšanas vai ierīkošanas izmaksas. Attiecināmās izmaksas nosaka atbilstoši tirgus cenai, nepārsniedzot 10% no vidējās tirgus cenas.Projektu īstenošanas termiņš ir viens gads no lēmuma par iesnieguma apstiprināšanas spēkā stāšanās dienas.

Pieteikšanās šim atbalstam sākusies šodien, 8.maijā, projektu pieņemšana ilgs līdz 5.jūnijam.

LA.lv