×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
17. jūlijs, 2015
Drukāt

CVK atsaka biedrībai, kas grasījās vākt parakstus par Saeimas atsaukšanu (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) atteikusi biedrības “Varu Latvijas tautai” reģistrāciju parakstu vākšanai par ierosinājumu rīkot tautas nobalsošanu par Saeimas atsaukšanu, liecina informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstenesis”.

Lēmumu viena mēneša laikā no tā spēkā stāšanās dienas Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā.

Biedrība “Varu Latvijas tautai” 8.jūlijā iesniedza CVK iesniegumu par ierosinājumu rīkot tautas nobalsošanu par Saeimas 12.sasaukuma atsaukšanu, vēloties sākt parakstu vākšanu Saeimas atsaukšanai. Iesniegumam pievienotas arī biedrības reģistrācijas apliecības, dibinātāju saraksta un Uzņēmumu reģistra lēmuma kopijas. CVK 15.jūlija sēdē iesniedzēja pārstāvis Artūrs Malta lūdza reģistrēt biedrību kā iniciatīvas grupu parakstu vākšanai par ierosinājumu rīkot tautas nobalsošanu par Saeimas atsaukšanu.

CVK norāda, ka atbilstoši Satversmes 14.pantam “tiesības ierosināt tautas nobalsošanu par Saeimas atsaukšanu nevar izmantot gadu pēc Saeimas sanākšanas”. Tā kā 12.Saeima uz pirmo sēdi sanāca 2014.gada 4.novembrī, bet biedrības iesniegums CVK saņemts 2015.gada 8.jūlijā, tad “dienā, kad iesniedzējs iesniedza iesniegumu par reģistrāciju, ir iestājies Satversmes 14.pantā noteiktais termiņš, kad nevar ierosināt Saeimas atlaišanu” paskaidro CVK.

Kā liecina Lursoft dati, biedrība “Varu Latvijas tautai” reģistrēta šī gada 3.jūlijā. Kā darbības mērķi tai noteikti: “Atjaunot tiesisku valsti, kur darbojas princips “VIENS LIKUMS- VIENA TAISNĪBA VISIEM!”; Ievērot Latvijas valsts Satversmi un Latvijas valsts likumus; Palīdzēt Saeimai un Valdībai risināt valsts problēmas un Saeimas deputātiem ievērot pašu doto zvērestu, ja nepilda to, tad ierosina Saeimas atsaukšanu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Ne prezidents, ne saeimas deputāti nepilda doto zvērestu.Tad kāda mārrutka pēc viņi ir vajadzīgi?

 2. Bolševiku banda !

 3. Artūrs Malta LZS un LLK priekšsēdētājs Atbildēt

  Katra dienam mums nes jaunus procentus, kurus maksājam aizdevējiem!
  Tagad Valdība atkal ņem kredītu, lai palīdzētu Grieķijai!

  Ko tas noīmē???

 4. Artūrs Malta LZS un LLK priekšsēdētājs Atbildēt

  Skaidrojums biedrības VLT biedriem par Saeimas atsaukšanu.
  Manas dāmas un kungi! Centālā vēlēšanu komisija atteica reģistrēt mūsu biedrības ierosinājumu par Saeimas atsaukšanu, pamatojoties uz Satversmes 14. Pantu. Laikrakstos parādās spekulācija un vārdu spēles. Pirmkārt, Satversmē ir teikts par nobalsošanu, nevis parakstu vākšanu. 0rkārt, lai būtu nobalsošana, ir nepieciešams viena desmitā daļa vēlētaju parakstu, lai ierosinātu nobalsošanu par Saeimas atsaukšanu. Tāpēc mēs pēc CVK sēdes iesniedzām iesniegumu, kas ir pielikumā.
  Gaidīsi CVK atbildi ar skaidrojumu cik liela ir desmitā daļa un gatavosimies Saeimas atsaukšanai, lai 4, novenbrī varētu atkārtoti iesniegt iesniegumu, kopā ar vienu desmito daļu parakstu par Saeimas atsaukšanu.
  Paplašināsim mūsu biedru rindas. Biedru nauda ir 3 eiro gadā un varat samaksāt Latvijas pastā uz biedrības vārda norādot vārdu, uzvārdu, personas kodu, pagasta nosaukumu (pēc Latvijas Valsts laika iedalījuma) māksājuma mērķis vai ziedojums. Pēc saņemtās konta izziņas, mēs veidosim biedru sarakstu. Vēlams būtu, ka pievienotu savu telefona numuru un e-pasta adresi.
  Biedrības VARU LATVIJAS TAUTAI maksājuma rekvizīti:
  VAS Latvijas Pasts
  Konta numurs: LV49 LPNS 0002 1034 1098 1
  Konta īpašnieks: VARU LATVIJAS TAUTAI BIEDRĪBA
  Reģistrācijas Nr. 40008239930
  SWIFT kods: PLNSLV21
  Pasta nodaļas, vai bankas isniegtā izziņa būs Jūsu apliecinājums tam, ka esat samaksājis biedra naudu un pamats uņemšanai biedrībā, kā arī bieda kartes izsniegšanai.
  Ko darīt šajā atlikušajā laikā līd 4.novembrim?
  Aicina visus Latvijas patriotus paplašināt mūsu rindas un :
  1. Piedalīties deputātu – kandidātu saraksta veidošanā , katrā vēlēšanas apgabalā.Sarakstā neviena esošā ne bijuša deputāta, neatkarīgi no partijas, tautības un reliģiskās piederības, kas atbalsta Latvijas valsts pamatprincipu un LZS lozungu:
  VIENS LIKUMS – VIENA TAISNĪBA VIENĀDAS IESPĒJAS VISIEM!
  2. Veidot katrā pagastā darbības koordinācijas centrus, kas skaidrotu mūsu izvirzīto Deputātu programmu, kuras pamatā ir LZS programma ( kas pielikumā), atbilstoši Latijas Valsts iekārtai un iespējām Eiropas Savieņībā.
  3. Sava izvirzītā deputāta – kandidāta ieteikumu apliecini ar savu parakstu.
  Lai iekļaut mūsu Tautas Saeimas sarakstā deputāta – kandidātam jābūt saviem 100 atbalstītājiem.
  Gatavosim vēlēšanu sarakstu pēc Īrijas parauga. Katrā vēlēšanu apgabalā: Rīgas – 35, Vidzemes – 29, Latgales – 18, Zemgales – 17, Kurzemes – 16. Kopā 115 deputātus – kandidātus. Izraudzīt savus deputātu – kandidātus un skaidrot programmu mums atļauj Latvijas valsts Satversme. Patiesā cieņā,
  Artūrs Malta, valdes loceklis.

 5. sociāli atstumtais Atbildēt

  izskatās , ka VALDIM pašam kārtigāk japapēta Satversme pirms nākt klajā ar pamācībām !

 6. Dīvaini, ka paši iesniedzēji nav kārtīgi izpētījuši Satversmi!?

Draugiem Facebook Twitter Google+