×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. novembris, 2015
Drukāt

CVK ļauj biedrībai “Varu Latvijas tautai” vākt parakstus tautas nobalsošanas ierosināšanai par Saeimas atsaukšanu (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien reģistrēja biedrības “Varu Latvijas tautai” iniciatīvas grupu parakstu vākšanai par ierosinājumu rīkot tautas nobalsošanu par 12.Saeimas atsaukšanu. Vēlētāju tiesības atsaukt Saeimu paredzētas Latvijas Republikas Satversmē, un ierosināt tautas nobalsošanu par šo jautājumu var ne mazāk kā viena desmitā daļa vēlētāju – 155 224 cilvēku.

Lai uzsāktu parakstu vākšanu, ir jāizveido iniciatīvas grupa, kas jāpiereģistrē CVK. Iniciatīvas grupa vēlētāju parakstus var vākt 12 mēnešus no tās reģistrācijas dienas CVK.

Tiesības piedalīties parakstu vākšanā ir balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Parakstīt tautas nobalsošanas ierosinājumu par Saeimas atsaukšanu vēlētāji var pašvaldību dzīvesvietas deklarēšanas vietās, bāriņtiesās, kuras veic notariālas darbības, novados pie pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītājiem, pie zvērinātiem notāriem un, izmantojot drošu elektronisku parakstu, arī portālā www.latvija.lv.

Par paraksta apliecināšanu pašvaldībā, bāriņtiesā vai pie notāra ir jāmaksā valsts nodeva. Parakstīšanās portālā www.latvija.lv ir bezmaksas. Tiem vēlētājiem, kuri vēlas parakstīties elektroniski, ir nepieciešama eID karte ar aktivizētu eParakstīšanas iespēju, darbam sagatavots dators un viedkaršu lasītājs.

Ja biedrības “Varu Latvijas tautai” ierosinājumu 12 mēnešu laikā atbalstīs ne mazāk kā viena desmitā daļa vēlētāju, CVK būs jāizsludina tautas nobalsošana par 12.Saeimas atsaukšanu. Parlaments būs atsaukts, ja tautas nobalsošanā par Saeimas atsaukšanu nobalsos vairākums no balsotājiem un vismaz divas trešdaļas no pēdējās Saeimas vēlēšanās piedalījušos vēlētāju skaita (608 369).

Vairāk par parakstu vākšanas nosacījumiem www.cvk.lv sadaļā “Vēlētāju iniciatīvas”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Nu atlaidīs.A ko vēlēs vietā? Tak jau tos pašus,kuri būs pārlīduši citās partijās.Vai tad no kāda var tikt vaļā?Pārlec no vienas biedrības citā un sēž tik tālāk.Līdz nāvei viņi tur kulstīsies.

  2. Jāatlaiž, jā ja Saeimas mandātu var ņirdzīgi nopirkt, vai vismaz balsis un nekas… Tikai bez vēlēšanu kārtības maiņas tas neko nedos – 5 apgabalu vietā – vismaz 10 – 15 – 50 vai pat 100. Tikai tam nepiekritīs, nu neies esošie deputāti pasviest sevi zem atbildības mazajos vēlēšanu apgabalos ( tad nāksies taisnoties par šķibo balsojumu, bet šodien nekā tu tū…tiksimies pēc 4 gadi…).

  3. dumjība… Ko vāc parakstus, ja NETIEK mainīta vēlēšanu sistēma!?? Tas ir nonsenss ar NEDOMĀŠANU… Kaut ko varam mainīt VIENĪGI pie citas vēlēšanu sistēmas, proti – MAŽIORITĀRĀS!?!!!! Saeimas atlaišana jau bija!!! Tie paši atlaistie kandidāti balotējas ATKAL un viņus šaurās pierītes ievēlēja…. Esam turpat, kur jau bijām!?? Cik stulbs aicinājums no biedrības ” Varu Latvijas tautai”!?!? Cik neglīti!!!

  4. Lai nobalsotu:
    1. variants: “jāmaksā valsts nodeva”
    2. variants “nepieciešama eID karte ar aktivizētu eParakstīšanas iespēju, darbam sagatavots dators un viedkaršu lasītājs”
    Lai arī par ko vāktu parakstus.. tas taču ir marazms!

Draugiem Facebook Twitter Google+