×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
2. aprīlis, 2015
Drukāt

CVK nevirzīs parakstu vākšanu par amatpersonu materiālo atbildību (6)

Bizness, dokumenti, pildspalva,

Centrālajā vēlēšanu komisija (CVK) ceturtdien nolēmusi nereģistrēt likumdošanas iniciatīvu “Par Saeimas deputātu, ministru un valsts sekretāru personisko materiālo atbildību”, pastāstīja CVK pārstāve Kristīne Bērziņa.

Biedrības “Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā” sagatavoto likumprojektu nolemts nereģistrēt, jo tas nav pilnībā izstrādāts, informēja Bērziņa.

Iepriekš biedrības pārstāvji pastāstīja – ar likumprojektu bija paredzēts, ka politiķiem un ministriju valsts sekretāriem būs jāmaksā no savas, ne valsts naudas par pieņemtajiem lēmumiem, kuros pieļautas kļūdas un nodarīti zaudējumi Latvijai.

Atbilstoši spēkā esošajai kārtībai, CVK jāpārliecinās, vai iesniegtais likumprojekts ir uzskatāms par pilnībā izstrādātu pēc formas un satura, un, to izskatot, CVK var pieņemt lēmumu vai nu reģistrēt likumprojektu parakstu vākšanai, vai noteikt termiņu likumprojektā konstatēto trūkumu novērošanai, vai arī atteikt tā reģistrāciju.

Atzinumus par likumprojektu sniedzis Saeimas Juridiskais birojs, Tieslietu ministrija un Latvijas Universitātes Juridiskā fakultāte.

Likumprojekts CVK tika iesniegts šā gada 20. februārī, savukārt komisijai lēmums par likumprojekta tālāko virzību bija jāpieņem 45 dienu laikā – līdz 6. aprīlim.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Visi juristu spēki Latvijā tika mesti, lai atrastu ieganstu noraidīt šo likumprojektu! CVK tika radīta vistiešākā interešu konflikta situācija, dodot to izvērtēt Saeimas un Tieslietu ministrijas juristiem. Paši par sevi lemj, un paši arī noraida iespēju sevi sodīt! Skaidrs, ka viņi jau nebūs tie, kas pieļaus,lai viņus sodītu par nepareizu lēmumu pieņemšanu. Tāpēc likumprojekta iesniedzējiem nav jānolaiž rokas, bet likums jānoved līdz kondīcijai un atkārtoti jāiesniedz, pieprasot neatkarīgu juristu un sabiedrisko organizāciju vērtējumu, lai to noraidīt nebūtu iemesla. Bet ierēdņiem, kuri nepareizu lēmumu rezultatā valstij ir nodarījuši materiālus zaudējumus, ir arī jāatbild ar savu mantu! Tas ir tikai loģiski.

 2. Tas patiešām ir nožēlojami! Būtu gan brīnums, ja nolemtu, lai kungi atbild ar savu maku. Tik ātri tas viss nemainīsies. Žēl, ka mums tādi absurdi likumi, kur vieni var darīt, ko grib, bet citiem par sīkumiem var “deviņas ādas vilkt”.

 3. Cik tomēr nožēlojami, ak jūs cūkas….Tikai tad, kad valstī būtu šāds likums kaut kas ietu uz labo pusi…, tagad izšeptē miljonus un neviens ne par ko neatbild, tāpēc jau pensionāriem naudas nav, ti d..š, ka algas šiem, lūk esot mazas, smiekli nāk, kā raujās, nosvīduši pa pieciem darbiem vienlaikus, citādāk sviestiņš neiznāks uz maizītes.. Pamēģini tik lapas nenovākt, uzreiz pie lielā zvana būs sētnieks, no algas nost, bet šeku, par ministru būt un ne par ko neatbildēt, tas tik ir ko vērts…

 4. Tad nu gan būtu brīnumi, ja kaut kas tāds tiktu virzīts!!!
  Lai to nevirzītu atradīs 101 iemeslu.
  Pārkrāsoto komunistu kliķe taču neies zāģēt zaru, uz kura pati sēž!
  Valsts izlaupītāji un izsaimniekotāji rullē tālāk.
  Vai kāds vēl tic tām blēņām par godprātīgu valsts pārvaldi, cīņu pret korupciju, “dižajiem” plāniem kā uzlabot, pilnveidot, attīstīt, veicināt, ….? Vai kāds vēl joprojām ir tik naivs, ka tic tam, ka šeit ir demokrātija?

 5. kāda var būt atbildība, ko gribu , to daru

 6. Vārna vārnai acīs neknābs, lai tiz zog. Uz vēlešanām neeju un neiešu

Draugiem Facebook Twitter Google+