×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. jūnijs, 2013
Drukāt

CVK noraida visas sūdzības; Drošības policija izmeklē Salaspils gadījumu

LETA/BNSLETA/BNS

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ceturtdien neatcēla balsojuma rezultātus Salaspils novada iecirknī, kur vēlēšanu kastē atrada 50 neapzīmogotas aploksnes; tiesa, modelējumi liecina, ka 50 balsis varētu mainīt rezultātu, liecina sēdē sniegtā informācija, aģentūra BNS uzzināja CVK sēdē.

CVK motivēja, ka Drošības policija turpina izmeklēšanu šajā lietā, un vēlēšanu komisija rīkojusies atbilstoši instrukcijām, tās nepieskaitot.

Sarīkot jaunas vēlēšanas šajā iecirknī lūdza sūdzības iesniedzējs no “Reģionu alianses” Dmitrijs Vitjazevs. Viņš sacīja, ka CVK lēmumu pārsūdzēs administratīvajā tiesā. Viņš arī norādīja – ja šīs 50 vēlēšanu zīmes tiktu skaitītas, tas, iespējams, dotu viņa partijai iespēju pārvarēt piecu procentu barjeru.

Ja tiesa atzīs, ka šis ir gadījums, kas var ietekmēt vēlēšanu rezultātus, tā var uzdot pārskaitīt balsis un izsludināt atkārtotu balsošanu vienā iecirknī vai izsludināt atkārtotas vēlēšanas visā Salaspils novadā.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Vitjazevs lūdza atcelt viena vēlēšanu iecirkņa rezultātus un izsludināt atkārtotu balsošanu 766.vēlēšanu iecirknī. Pamatojums – vēlēšanu kastē atrastās vairāk nekā 50, kā norāda iesniedzējs, neapzīmogotās vēlēšanu aploksnes, kas nav atvērtas un ņemtas vērā balsu skaitīšanā.

Viņš arī min, ka kādam Salaspils iedzīvotājam šajā iecirknī ir izsniegts viens komplekts ar vēlēšanu zīmēm un četras vēlēšanu aploksnes. Vēlētājs ir nobalsojis vienreiz un pārējās trīs aploksnes nodevis Drošības policijā. Nepieciešamības gadījumā vēlētājs ir gatavs sniegt liecību.

CVK ceturtdien izskatīja sūdzības, kurās lūgts pārskatīt vēlēšanu rezultātus. Kopumā līdz šim saņemtas septiņas sūdzības.

Likums paredz, ka tiesības CVK apstrīdēt vēlēšanu komisiju lēmumus par vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu ir kandidātu sarakstu iesniedzējiem un deputātu kandidātiem. Šīs tiesības var izmantot triju darbdienu laikā pēc lēmuma pieņemšanas.

Savukārt Drošības policija (DP) šodien sākusi kriminālprocesu saistībā ar konstatētajiem vēlēšanu pārkāpumiem Salaspilī, aģentūru LETA informēja DP priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa.

Kriminālprocess pagaidām sākts pēc Krimināllikuma nodaļas par noziegumiem pret valsti. Plašāka informācija par uzsākto kriminālprocesu šobrīd netiek sniegta.

DP atgādina, ka tā 1.jūnijā uzsāka kriminālprocesu par iespējamiem balsu pirkšanas mēģinājumiem Vidzemē. Kriminālprocess sākts pēc panta par apzinātu kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus, lietojot uzpirkšanu vai citā prettiesiskā veidā.

Jau ziņots, lai arī kļuvis zināms, ka vēlēšanu iecirknī Salaspilī balsošanas kastē ir atrastas 50 neapzīmogotas aploksnes, vietējā vēlēšanu komisija vēlēšanu rezultātus plānojusi apstiprināt. Pēc šī gadījuma CVK pieņēma lēmumu vēlēšanu materiālus saglabāt iesaiņotā veidā un lietu par neapzīmogotajām aploksnēm nodeva izskatīšanai Drošības policijai.

Gadījums, kad vēlēšanu iecirknī Salaspilī balsošanas kastē bija atrastas 50 neapzīmogotas aploksnes, liek pieļaut, ka ir noticis balsu pirkšanas gadījums, nevis huligānisms, vai arī vēlēšanu komisijas darbinieku nolaidība, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Tā kā lietas materiāli ir nodoti izmeklēšanai Drošības policijā, tad Cimdars nevēlējas sīkāk analizēt, kāds varētu būt šīs nepatīkamās lietas iznākums, kā arī nevarēja pateikt par kādu partiju šajās neapzīmogotajās aploksnēs tika balsots.

Ziņots arī, ka “Reģionu alianses” pārstāvis bija informējis CVK, ka šāda situācija konstatēta 766.vēlēšanu iecirknī Latvijas Universitātes Bioloģijas institūtā Salaspilī. Vēlēšanu komisija rīkojās atbilstoši noteikumiem un šo aplokšņu saturu neizmantoja vēlēšanu rezultātu noteikšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+