Latvijā
Politika

CVK Saeimas vēlēšanām reģistrējusi JKP un Rīcības partijas sarakstus0

Foto – Edijs Pālens/LETA

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien 13.Saeimas vēlēšanām reģistrēja šonedēļ iesniegtos Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) un Rīcības partijas deputātu kandidātu sarakstus.

JKP līderi vēlēšanās ir Rīgas domes deputāte, bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja vietniece Juta Strīķe, Rīgas domes deputāts Jānis Bordāns, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas profesore Ilga Šuplinska, Rīgas domes deputāts, bijušais KNAB darbinieks Juris Jurašs un JKP valdes loceklis Krišjānis Feldmans.

Savukārt Rīcības partijas līderi vēlēšanu apgabalos ir savulaik no partijas “Saskaņa” ievēlētais bijušais deputāts Igors Meļņikovs, SIA “Rīgas cīņu sporta skola” valdes loceklis Jurijs Vasiļjevs, Rīcības partijas valdes locekle Tamāra Meļņikova, miesassargs Andris Perjans un bezdarbniece Jeļena Pičoha, kurai ir jurista palīga augstākā izglītība.

Deputātu kandidātu sarakstu pieņemšana 13.Saeimas vēlēšanām turpināsies līdz 7.augustam. Kopumā CVK piekļuvi deputātu kandidātu iesniegšanas lietojumprogrammai izsniegusi 16 partijām vai to apvienībām, kas par to bija izrādījušas interesi.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja aģentūru LETA informēja CVK pārstāve Kristīne Bērziņa, Saeimas vēlēšanu likums paredz iesniegtos deputātu kandidātu sarakstus reģistrēt CVK sēdē un pēc tam pārbaudīt sarakstos pieteikto kandidātu atbilstību Saeimas vēlēšanu likuma prasībām.

Tostarp pēc reģistrēšanas iesniedzēji kandidātu sarakstu vairs nevar atsaukt, grozīt vai labot. Izmaiņas sarakstā drīkst veikt tikai CVK Saeimas vēlēšanu likumā paredzētajos gadījumos, piemēram, svītrojot kandidātus par neatbilstību Saeimas vēlēšanu likuma prasībām vai veicot tehniska rakstura labojumus.

13.Saeimas vēlēšanu iecirknis būs arī Meksikas galvaspilsētā Mehiko, lēmusi Centrālā vēlēšanu komisija (CVK).

Tādējādi līdz 45 pieaudzis to valstu skaits, kurās ārpus Latvijas būs izvietoti vēlēšanu iecirkņi. Tāpat šonedēļ nolemts izveidot vēl trīs vēlēšanu iecirkņus Lielbritānijā – Birmingemā, Liverpūlē un Mārgeitā.

Ārvalstīs kopumā būs 121 balsošanas vieta, kas apstiprināta pēc Ārlietu ministrijas priekšlikuma. Kā aģentūru LETA informēja CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa, tas ir lielākais ārvalstīs izveidoto iecirkņu skaits Latvijas vēsturē, un par 23 iecirkņiem vairāk nekā 2014.gada Saeimas vēlēšanās.

Saistītie raksti

13.Saeimas vēlēšanās iecirkņi ārvalstīs būs arī ASV, Apvienotajos Arābu Emirātos, Austrālijā, Austrijā, Azerbaidžānā, Baltkrievijā, Beļģijā, Brazīlijā, Čehijā, Dānijā, Ēģiptē, Francijā, Grieķijā, Gruzijā, Igaunijā, Indijā, Islandē, Itālijā, Izraēlā, Īrijā, Japānā, Jaunzēlandē, Kanādā, Kazahstānā, Korejā, Krievijā, Ķīnā, Lietuvā, Luksemburgā, Moldovā, Nīderlandē, Norvēģijā, Polijā, Portugālē, Somijā, Spānijā, Šveicē, Turcijā, Ukrainā, Ungārijā, Uzbekistānā, Vācijā un Zviedrijā.

Visvairāk vēlēšanu iecirkņu būs ASV – 21, Lielbritānijā – 19 un Vācijā – deviņi. Zviedrijā būs seši vēlēšanu iecirkņi, pieci iecirkņi darbosies Austrālijā un Kanādā, pa četriem iecirkņiem – Īrijā, Krievijā un Norvēģijā, bet divi iecirkņi būs astoņās valstīs – Austrijā, Baltkrievijā, Brazīlijā, Dānijā, Francijā, Itālijā, Spānijā un Šveicē.

13.Saeimas vēlēšanas notiks oktobra pirmajā sestdienā.

LA.lv