×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
5. jūnijs, 2013
Drukāt

CVK saņemtas divas prasības pārskatīt vēlēšanu rezultātus

LETALETA

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šobrīd ir saņēmusi divas sūdzības, kurās lūgts pārskatīt vēlēšanu rezultātus pārskatīšanu, aģentūru BNS informēja komisijas pārstāve Kristīne Bērziņa.

Abi iesniegumi saņemti no partijas “PCTVL – Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā”. Partija sūdzas par par balsu skaitīšanas rezultātiem Aizkraukles novadā, kā arī par iespējamiem balsu skaitīšanas procedūras pārkāpumiem Liepājas pilsētas divos vēlēšanu iecirkņos.

Tāpat saņemts iesniegums par vēlēšanu rezultātiem Lielvārdes novadā, kur vienā vēlēšanu iecirknī vienam vēlētājam bija iespējas nobalsot divas reizes, jo viņam vēlēšanu iecirkņa komisija bija izsniegusi divas vēlēšanu aploksnes.

CVK sūdzības izskatīs ceturtdien plkst.12.

Paredzams, ka sūdzību iesniegšana par vēlēšanu rezultātiem noslēgsies šīs nedēļas laikā un vietējās vēlēšanu komisija paziņos datumu, kas jaunievēlētai domei jāsanāk uz pirmo sēdi.

Likums paredz, ka tiesības Centrālajā vēlēšanu komisijā apstrīdēt vēlēšanu komisiju lēmumus par vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu ir kandidātu sarakstu iesniedzējiem un deputātu kandidātiem. Šīs tiesības var izmantot triju darbdienu laikā pēc lēmuma pieņemšanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+