×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
30. marts, 2015
Drukāt

CVK: Uzbekistānas prezidenta vēlēšanās Karimovs saņēmis 91% balsu (1)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

(FILES)-- A file photo taken on April 20, 2010 shows Uzbek President Islam Karimov speaking to the media after a meeting at the Kremlin in Moscow. Uzbekistan's strongman President Islam Karimov on March 30, 2015 extended his decades-long grip on power following a weekend poll decried by Western vote monitors as lacking genuine competition. AFP PHOTO/ POOL / ALEXANDER ZEMLIANICHENKO

Uzbekistānā svētdien notikušajās prezidenta vēlēšanās pašreizējais prezidents Islams Karimovs saņēmis 17,1 miljonu jeb 91,08% balsu, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie vēlēšanu provizoriskie rezultāti.

To pirmdien preses konferencē Taškentā paziņoja Uzbekistānas CVK priekšsēdētājs Mirzo Abdusalomovs.

Pārējie kandidāti saņēmuši daudz mazāku balsu skaitu: Akmals Saidovs no Demokrātiskās partijas “Tautas atdzimšana” – 583 tūkstošus jeb 3,08% balsu, Hatamdžons Ketmonovs no Tautas demokrātiskās partijas – 552 tūkstošus jeb 2,92% balsu un Narimons Umarovs no Sociāldemokrātiskās partijas “Taisnīgums” – 389 tūkstošus jeb 2,05% balsu. Neviena no šīm partijām nav opozīcijā Karimovam, kurš prezidenta amatā ir kopš 1990.gada.

Karimovu bija izvirzījusi Liberāldemokrātiskā partija.

Aptuveni 1,5% no vēlēšanu biļeteniem atzīti par nederīgiem

Vēlēšanu komisija informēja, ka vēlēšanās piedalījās 18 miljoni 942 tūkstoši vēlētāju jeb 91,08% no balsstiesīgajiem.

Galīgie vēlēšanu rezultāti tiks pasludināti 10 dienu laikā.

CVK atkārtoti uzsvēra, ka vēlēšanas noritējušas, pilnībā ievērojot visus demokrātijas pamatprincipus, Uzbekistānas likumdošanu un vienlīdzīgas tiesības visiem kandidātiem. Katram no kandidātiem tika piešķirtas 900 minūtes raidlaika centralizētajos radio un TV kanālos, kā arī 10 lappuses rakstlaukuma centrālajos laikrakstos. Savukārt reģionālie mediji katram kandidātam piedāvāja 180 minūtes laika elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos un piecas lappuses reģionu laikrakstos.

Bijušais Liberāldemokrātiskās partijas parlamenta deputāts, tagad biznesa žurnāla “Bozor, Pul va Kredit” (“Tirgus, Nauda un Kredīts”) galvenais redaktors Ravšans Ohunovs sarunā ar aģentūru BNS norādīja, ka, balsojot par Karimovu, cilvēki ir skaidri izvēlējušies stabilitāti.

“Vēlētāji augstu novērtē to, ka Uzbekistānā kopš neatkarības iestāšanās 1991.gadā ir bijis miers. Daudzas kaimiņvalstis ir tikušas ierautas karadarbībā, piemēram, Tadžikistānā no 1992.līdz 1997.gadam plosījās pilsoņu karš. Uzbekistānā bija miers. Tas mums ir svarīgi. Otrkārt, arī drošība ielās ir pieaugusi. Zādzību līmenis ir zems. Jūs droši varat pastaigāties pa naksnīgo Taškentu un neuztraukties par savu drošību.”

Tāpat redaktors uzsvēra, ka pēc Karimova iniciatīvas Uzbekistānā tiek ievērota neitralitāte ārpolitikā un ieviesti labi iekšējā tirgus aizsardzības pasākumi. “Taškentas ielās nospiedošais vairākums ir “Chevrolet” markas automašīnas, kuras ražotas šeit pat, Uzbekistānā”, piebilda Ohunovs.

77 gadus vecais Karimovs vada Uzbekistānu kopš 1989.gada, kad kļuva par Uzbekistānas Komunistiskās partijas pirmo sekretāru. 1990.gadā Augstākā padome viņu ievēlēja par republikas prezidentu, bet 1991.gadā viņu ievēlēja par prezidentu vispārējās vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu gan lej. Bijis 74, vēl ticējis. 91% – skaidri sadzejots.
    Vai tad Uzbekistanā tauta ir muļķi?
    Ja ir divas partijas, tad 50% + 1 balss ir liela uzvara;
    Ja trīs, diez vai kāds sasniegtu 50%.
    Vai tam kungam nav drusku kauns muļķot savu tautu ??? Ja nu vienigi maskaļi tam tic.

Draugiem Facebook Twitter Google+