Mobilā versija
-1.9°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
24. maijs, 2014
Drukāt

CVK: vēlētāju aktivitāte EP vēlēšanās Latvijā būs ap 30%

Foto: LETAFoto: LETA

Vēlētāju aktivitāte Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās diez vai sasniegs 40%, preses konferencē pēc iecirkņu slēgšanas sestdien atzina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

“Fiksētie vēlētāju līdzdalības rādītāji [iepriekšējā balsošanā un sestdien līdz plkst.16] liecina par to, ka diez vai vēlētāju aktivitāte šajās vēlēšanās sasniegs 40% atzīmi. Drīzāk šobrīd jau intriga ir par 30%,” teica Cimdars.

Kopīgā aktivitāte vēl nav zināma, jo iecirkņi slēgti astoņos vakarā un visas nodotās balsis vēl nav saskaitītas. Līdz četriem pēcpusdienā bija nobalsojuši tikai 24% vēlētāju.

Cimdars informēja, ka trešdaļā iecirkņu balsis tiks skaitītas ar rokām, bet pārējos elektroniski. Rezultāti tiks apkopoti līdz rītam, bet provizoriskie rezultāti tiks atklāti tikai svētdienas pusnaktī.

“Lai gan vēlēšanu rezultāti tiks saskaitīti un apkopoti līdz rītam, līdz rītdienas pusnaktij vēlēšanu komisijas tos izpaust nevar,” sacīja Cimdars. Tas saistīts ar balsošanu par EP deputātu kandidātiem vēl citās Eiropas Savienības valstīs.

CVK nav saņēmusi sūdzības, kas varētu ietekmēt vēlēšanu rezultātus.

“Bija vairāki gadījumi, kad vēlētājs neparakstījās iepretim savam uzvārdam, bet blakus. Lielākajā daļā gadījumu, tas tika konstatēts uzreiz,” apgalvo Cimdars. Tomēr ir bijis viens gadījums, kad viens vēlētājs nav varējis nobalsot šī iemesla dēļ.

Kopējo aktivitāti CVK sola apkopot tikai pēc divām trim stundām.

Pievienot komentāru

Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (9)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+