Mobilā versija
+4.3°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
24. maijs, 2014
Drukāt

CVK: vēlētāju aktivitāte EP vēlēšanās Latvijā būs ap 30%

Foto: LETAFoto: LETA

Vēlētāju aktivitāte Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās diez vai sasniegs 40%, preses konferencē pēc iecirkņu slēgšanas sestdien atzina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

“Fiksētie vēlētāju līdzdalības rādītāji [iepriekšējā balsošanā un sestdien līdz plkst.16] liecina par to, ka diez vai vēlētāju aktivitāte šajās vēlēšanās sasniegs 40% atzīmi. Drīzāk šobrīd jau intriga ir par 30%,” teica Cimdars.

Kopīgā aktivitāte vēl nav zināma, jo iecirkņi slēgti astoņos vakarā un visas nodotās balsis vēl nav saskaitītas. Līdz četriem pēcpusdienā bija nobalsojuši tikai 24% vēlētāju.

Cimdars informēja, ka trešdaļā iecirkņu balsis tiks skaitītas ar rokām, bet pārējos elektroniski. Rezultāti tiks apkopoti līdz rītam, bet provizoriskie rezultāti tiks atklāti tikai svētdienas pusnaktī.

“Lai gan vēlēšanu rezultāti tiks saskaitīti un apkopoti līdz rītam, līdz rītdienas pusnaktij vēlēšanu komisijas tos izpaust nevar,” sacīja Cimdars. Tas saistīts ar balsošanu par EP deputātu kandidātiem vēl citās Eiropas Savienības valstīs.

CVK nav saņēmusi sūdzības, kas varētu ietekmēt vēlēšanu rezultātus.

“Bija vairāki gadījumi, kad vēlētājs neparakstījās iepretim savam uzvārdam, bet blakus. Lielākajā daļā gadījumu, tas tika konstatēts uzreiz,” apgalvo Cimdars. Tomēr ir bijis viens gadījums, kad viens vēlētājs nav varējis nobalsot šī iemesla dēļ.

Kopējo aktivitāti CVK sola apkopot tikai pēc divām trim stundām.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+