Sports
Ziemas sports

Daba rāda savu spēku – atceļ startu Gasūnai, arī biatlona iedzīšana apdraudēta0


Baiba Bendika
Baiba Bendika
FOTO: Romāns Kokšarovs /F/64 Photo Agency

Stiprā vēja dēļ pirmdien olimpiskajās spēlēs Phjončhanā varētu tikt atceltas arī iedzīšanas sacensības biatlonā vīriešiem un sievietēm, kurā jāstartē arī Latvijas spportistiem Andrejam Rastorgujevam un Baibai Bendikai.

Phjončhanā pēdējās dienās valda nepatīkami laika apstākļi, kalnos pūšot spēcīgam un asam vējam, kas kopā ar zemu gaisa temparatūru, kura pirmdien vietām sasniegusi -16 grādus pēc Celsija, sacensību rīkotājiem sagādā papildus problēmas.

Vēja dēļ pamatīgi iespaidots kalnu slēpošanas sacensību kalendārs, jo svētdien tika atcelts nobrauciens vīriešiem, bet pirmdien arī milzu slaloma sacensības dāmām, abus šos mačus pārceļot uz ceturtdienu, līdz ar to aizkavējot arī Kristapa Zvejnieka un Leldes Gasūnas pirmos startus Phjončhanā.

Tāpat pirmdien vēja dēļ varētu tikt atceltas arī biatlona sacensības, liecina pagaidām neoficiāla informācija. Sacensību rīkotāji galīgo lēmumu plāno pieņemt plkst.15 pēc vietājā laikā jeb plkst.8 pēc Latvijas laika.

Pēc līdzšinējā sacensību grafika plkst.12.10 pēc Latvijas laika jāsākas desmit kilometru iedzīšanas distances sacensībām dāmām, bet plkst.14 12,5 kilometru distancē jādodas vīriem.

Dāmām Bendikai jāstartē ar 39.numuru, jo šo vietu viņa sestdien guva sprinta sacensībās, bet kā pirmajai iedzīšanu jāsāk vācietei Laurai Dālmeierei, kurai pirms starta ir 24 sekunžu pārsvars pār tuvāko konkurenti Marti Ulsbū no Norvēģijas.

Saistītie raksti

Tikmēr vīru sprintā svētdien Rastorgujevs kārtējo reizi bija ļoti ātrs trasē, bet pieļāva trīs kļūdas šaušanā un samierinājās ar 24.vietu. Iedzīšanu pirmajam jāsāk vācietim Arndam Peiferam, Rastorgujevam startējot 55,6 sekundes aiz viņa.

Savukārt Oskars Muižnieks olimpiskajam čempionam zaudēja divas minūtes un 17,5 sekundes un palika 64.vietā, nepilnas četras sekundes atpaliekot no 60.pozīcijās un olimpiskajā debijā neiekļūstot starp iedzīšanas dalībniekiem.

LA.lv