Mobilā versija
+4.5°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
2. marts, 2016
Drukāt

Simtgadē jāuzsver daba un latviskās tradīcijas

Foto-LETAFoto-LETA

Lauku ainava Līgo vakarā pie Cēsīm.

Svinot Latvijas valsts simtgadi, visvairāk jāizceļ Dziesmu un deju svētki, uzskata jaunieši.

To noskaidrojuši Biznesa augstskolas “Turība” Starptautiskā tūrisma fakultātes studenti, kas veica studējošo aptauju, lai noskaidrotu, kādas Latvijas vērtības jaunieši vēlētos izcelt mūsu valsts simtgades kontekstā. Vaicāti, kuras, viņuprāt, ir lielākās Latvijas vērtības, vairāk nekā puse vietējo studentu (51 procenti) norādīja, ka Latvijas lielākā vērtība ir daba, otrajā vietā (48 procenti) ierindojot latviskās tradīcijas. Simtgades pasākumos būtu jāizceļ Dziesmu un deju svētki, atzina 63 procenti aptaujāto, kā arī Līgo svētku tradīcijas (29%). Jaunieši lepojas ne tikai ar svētkiem, bet arī ar draudzīgajām attiecībām ar mūsu kaimiņvalstīm – Igauniju un Lietuvu, kā arī ar faktu, ka Latvijā ir ceturtais ātrākais internets pasaulē. Ārvalstu studentu skatījumā latviešiem vairāk jālepojas ar nacionālo virtuvi. Tāpēc viņi uzskata, ka simtgades svētku laikā uzsvars jāliek uz nacionālās virtuves popularizēšanu, kā arī nedrīkst aizmirst par tādu svētku sastāvdaļu kā uguņošana. Starp vērtībām, ar kurām Latvijas iedzīvotājiem vajadzētu lepoties, ārvalstnieki min arī Kapu svētku tradīcijas un Mātes dienas svinēšanu, kā arī, viņuprāt, raksturīgās latviešu rakstura īpašības – iecietību, viesmīlību, smaidīgumu un vienotību.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (69)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (5)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+