×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
22. maijs, 2014
Drukāt

Dabas aizstāvji 32 dienas ilgā ekspedīcijā mudinās sargāt Baltijas jūru

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šā gada 1. jūlijā Lietuvas–Latvijas robežpunktā tiks dots starts Baltijas jūras piekrastes novērtēšanas un izzināšanas kampaņai “Mana jūra 2014”, kurā dabas aizstāvji 32 dienās izbaudīs 500 kilometrus garo Latvijas jūras piekrastes piedzīvojumu, informē projekta īstenotājs Vides izglītības fonds.

Ekspedīcija no Nidas līdz Ainažiem ar publiskiem pasākumiem risināsies trešo gadu ar saukli “Tīra jūra vieno”, lai Baltijas jūras kā unikālas dabas vērtības stāstu sadzirdētu visā Latvijā. Par ekspedīcijas dalībnieku kaut uz vienu dienu varēs kļūt ikviens. Pieteikties tajā varēs no jūnija kampaņas “Mana jūra 2014” mājas lapā “www.manajura.lv”.

Tā kā arī pilsētā sastopamie atkritumi nonāk jūrā, ekspedīcijas rīkotāji šogad īpaši rosinās sakopt vidi sev apkārt arī ikdienā. “Mana jūra” dalībnieki, lietojot un dāvinot speciāli radītus cimdiņus, aicinās rūpēties par tīru jūru ne tikai piekrastē, bet arī vietās, kurām ar jūru šķietami nav nekāda sakara.

32 dienās noejot un uz savas ādas izbaudot 500 kilometrus garo Latvijas jūras piekrastes piedzīvojumu, kampaņas dalībnieku mērķis ir aktualizēt vides aizsardzības problemātiku un atbildīgu jūras apsaimniekošanu.

Ekspedīcijas laikā notiks virkne publisku bezmaksas aktivitāšu, uz kurām “Mana jūra” pārstāvji aicinās interesentus – gan vietējos, gan jūras izslāpušus pilsētniekus.

Radošās nodarbības atklās jūras tēmas daudzveidību lieliem un maziem jūras faniem. Tikšanās ar ekspertiem unikālās piekrastes vietās ļaus izprast jūras nozīmīgumu, harizmātiskas, jūru mīlošas un pie jūras mītošas personības stāstīs savus stāstus. Savukārt muzikāli notikumi un jau par tradīciju kļuvušais koncerts “Mana jūra” 36 metrus austajā Ovišu bākā Ventspils novadā iedvesmos sajust pāri ikdienišķajam.

Līdztekus jūras izzināšanas notikumiem “Mana jūra” organizēs arī jūras piesārņojošo atkritumu monitoringu. Dati par esošo situāciju un tendencēm piekrastes apsaimniekošanas vides aizsardzības aspektu ievērošanā tiks apkopoti un analizēti.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +13.4
Alūksne +12.1
Daugavpils +14.4
Saldus +10.9
Liepāja +6.6
Jelgava +12.2
Ventspils +6.6
Limbaži +11
Madona +13.9
Rēzekne +13.6
Draugiem Facebook Twitter Google+