×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
5. jūlijs, 2012
Drukāt

Dabas apskautie. Muižas ēka trīs brāļiem

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Tikai stundas brauciens no Rīgas, un esi nokļuvis gleznainā vidē, kur pakalni spoguļojas tuvējā ezerā un, varenu koku ieskauta, ainava rada harmonisku noskaņu. Kādreizējā muižas klētī ir izveidots mājoklis, kurā gūt dvēseles līdzsvaru pēc pilsētas ritma trīs brāļiem – Mārtiņam, Rihardam un Albertam Bildzēniem.

 

– Te jūties kā dabas apskauts. Tieši tas, kas ir vajadzīgs, izraujoties no lielpilsētas saspringtā ritma. Pamostoties var saklausīt meža baložu dūdošanu, kādas pāris to ģimenītes mājo vecajās muižas parka liepās. Dienā dažreiz var pamanīt gulbjus ezerā, pīles, un daža iepeld arī mūsu dīķī. Vakarā muzicē dzērves un dumpji – gluži kā vietējā putnu opera.

Skatienu piesaista staba galā iekārtotā stārķa Arkādija ligzda, kurā viņš kopā ar savu kundzi Magdu audzina mazuļus. Pērn bija trīs stārķīši, šogad manīti divi. Šad tad nokrēslā pāri pagalmam aizšaujas arī pa kādam sikspārnim, – stāsta Mārtiņš.

 

Katram brālim iekārtotajā ēkas daļā ir līdzīgs telpu izvietojums divos stāvos.

 

Kā jau muižas klēts ēka ir gara un iespaidīga. Pārbūvējot, pielāgojot to dzīvošanai, telpas izveidotas pārdomāti. Katram brālim iekārtotajā ēkas daļā ir līdzīgs telpu izvietojums divos stāvos.Apakšējā atrodas virtuve un viesistaba ar kamīnu, augšējā stāvā – guļamistaba, vannas istaba un telpa vaļaspriekiem. Ēkā saglabātas senās sijas, noformējumam izmantoti klētij raksturīgi priekšmeti – metāla rokturi, atslēgas un apkalumi, arī no jauna darināti un pieskaņoti interjeram. Telpu iekārtojumā valda atturīga vienkāršība, nav nekā lieka. Interesanti, acij tīkami ir vairāki akcenti. Piemēram, iespaidīga glezna augšstāvā hobiju telpā, guļamistabā – liela krāsu fotogrāfija – draudzenes portrets, virtuvē galda vietā – sena lāde. Taču īpašu noskaņu var izjust, nesteidzīgi baudot rīta kafiju klēts priekšā, kur novietoti daudzi senatnīgi priekšmeti.

Pagalma vidū – interesants akmens ar dabisku rakstu.

Aiz mājas – liels ābeļdārzs. Ābolu bagātīgā raža rosinājusi Mārtiņu apgūt prasmi gatavot sidru. Ar to mūs uzcienāja. Tiešām lielisks – ne par saldu, ne skābu!

Ap māju – pārdomāti iekopta teritorija, kurā rūpīgi saglabāti vecie muižas parka koki, kas nošķir klētī izveidoto brīvdienu māju no citām celtnēm – dzīvojamās mājas, garāžas, pirtiņas, viesu namiņa, siltumnīcas.

Ap īpašumu – neparasts žogs, to veido gan apstādījumi, gan no laukakmens mūrēta siena ar interesantām detaļām (seniem darbarīkiem, lukturu fragmentiem u. c.). Pārsteidz tā iežogojuma daļa, kura izveidota kā paaugsta mājas fasāde, kas izskatās pavisam īsta – pat ar gaismiņām logos. Tā arī slāpē trokšņus no ārpuses.

– Rokot dīķi, izveidots vairāku pakāpienu reljefs, kam pieskaņoti dažādi augi un košumkrūmi. Lūk, cik dekoratīvi pie dīķa izskatās lazda, – norāda Mārtiņš.

Dīķī uz saliņas iekārtota 
atpūtas vie
ta ar nojumi,
deju lauku
mu un ūdens
ratu.

 

 

Uzziņa

• Būvmateriāli

• Apdares materiāli

• Krāsas un grīdas segums no veikala “Laimas būvmateriāli” Raganā.

 


 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+