Mobilā versija
+5.6°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
27. aprīlis, 2016
Drukāt

Dabas fonds meklē saimniecības, kas dabas teritorijās apsaimnieko bioloģiski vērtīgos zālājus

Foto - Latvijas Dabas fondsFoto - Latvijas Dabas fonds

Latvijas Dabas fonds aicina saimniecības, kas dabas teritorijās apsaimnieko bioloģiski vērtīgo zālājus un vēlas tos paplašināt vai uzlabot to bioloģisko daudzveidību, līdzdarboties projekta īstenošanā.

Plānotā projekta mērķis ir palielināt apsaimniekotu dabisko zālāju platības īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Latvijā. Saimniekiem iesaistīšanās šajā projektā dos iespēju palielināt apsaimniekojamo zālāju platību, savukārt tas veicinās gan sociāli ekonomisko aktivitāti, gan arī lauku ainavas un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu nākotnei.

Projektā tiks paredzētas vairākas aktivitātes zālāju atjaunošanai, piemēram, krūmu un koku novākšana aizaugušajās zālāju platībās, ganību izveidošana, savvaļas augu daudzveidības palielināšana, kā arī zālāju atbrīvošana no gārsas, suņuburkšķa, nātrēm un citām ekspansīvām augu sugām u.c. aktivitātes.

Lai līdzdarbotos projektā, saimniecībām līdz 20.maijam ir jāaizpilda un jānosūta Latvijas Dabas fondam anketa, norādot informācija par šobrīd apsaimniekotajiem bioloģiski vērtīgajiem zālājiem saimniecībā, kā arī tās plāniem zālāju platību palielināšanai vai to bioloģiskās daudzveidības uzlabošanai.

Anketa elektroniski pieejama Latvijas Dabas fonda interneta vietnē, bet drukātā veidā – Latvijas Dabas fonda birojā (Vīlandes ielā 3-7, Rīgā, LV-1010).

Pievienot komentāru

Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+