×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
27. aprīlis, 2016
Drukāt

Dabas fonds meklē saimniecības, kas dabas teritorijās apsaimnieko bioloģiski vērtīgos zālājus

Foto - Latvijas Dabas fondsFoto - Latvijas Dabas fonds

Latvijas Dabas fonds aicina saimniecības, kas dabas teritorijās apsaimnieko bioloģiski vērtīgo zālājus un vēlas tos paplašināt vai uzlabot to bioloģisko daudzveidību, līdzdarboties projekta īstenošanā.

Plānotā projekta mērķis ir palielināt apsaimniekotu dabisko zālāju platības īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Latvijā. Saimniekiem iesaistīšanās šajā projektā dos iespēju palielināt apsaimniekojamo zālāju platību, savukārt tas veicinās gan sociāli ekonomisko aktivitāti, gan arī lauku ainavas un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu nākotnei.

Projektā tiks paredzētas vairākas aktivitātes zālāju atjaunošanai, piemēram, krūmu un koku novākšana aizaugušajās zālāju platībās, ganību izveidošana, savvaļas augu daudzveidības palielināšana, kā arī zālāju atbrīvošana no gārsas, suņuburkšķa, nātrēm un citām ekspansīvām augu sugām u.c. aktivitātes.

Lai līdzdarbotos projektā, saimniecībām līdz 20.maijam ir jāaizpilda un jānosūta Latvijas Dabas fondam anketa, norādot informācija par šobrīd apsaimniekotajiem bioloģiski vērtīgajiem zālājiem saimniecībā, kā arī tās plāniem zālāju platību palielināšanai vai to bioloģiskās daudzveidības uzlabošanai.

Anketa elektroniski pieejama Latvijas Dabas fonda interneta vietnē, bet drukātā veidā – Latvijas Dabas fonda birojā (Vīlandes ielā 3-7, Rīgā, LV-1010).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+