×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. septembris, 2012
Drukāt

“Dabas koncertzāle” iegūst balvu par labāko vides kampaņu Eiropā

Foto - LETAFoto - LETA

Projekts “Dabas koncertzāle” kļuvis par šā gada labāko vides kampaņu Eiropā, 2012.gada labākās vides kampaņas Eiropas Savienībā (ES) titulu saņemot vakar Vācijā notikušajā svinīgajā ceremonijā, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Sabiedrības informēšanas nodaļā.

Šāds konkurss tiek organizēts ik gadu ES dalībvalstu vides komunikatoru tīkla (“Green Spider Network”) ikgadējās sanāksmes laikā.

“Latvija patiesi var lepoties ar šo sasniegumu. “Dabas koncertzāle” ir unikāls vides projekts. Varam būt priecīgi, ka šajā jomā esam līderi un varam pārsteigt ar savu pieredzi citas valstis,” uzsvēra vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP).

Ministrs jau ticies ar “Dabas koncertzāles” rīkotājiem, lai klātienē pateiktos par viņu entuziasmu un radošumu sabiedrības izpratnes veidošanā par vidi. “Mums ir, ar ko lepoties. Ir jābeidz sevi šaustīt par to, ko darām sliktāk nekā citi. Mums jāfokusējas un jāuzmundrina sevi ar tām lietām, kur esam pārāki, esam līderi. Un “Dabas koncertzāle” ir šāds piemērs,” akcentēja Sprūdžs.

Ministrs vēstīja, ka par “Dabas koncertzāles” projektu, tāpat arī par “Lielo talku”, viņš ir stāstījis arī citu valstu kolēģiem, kuri šos Latvijas projektus apbrīno un izrāda interesi par Latvijas veiksmīgās pieredzes pārņemšanu.

“Dabas koncertzāle” ir vides izglītības multimediju pasākums, kas sevī veiksmīgi apvieno zinātni, mūziku, dzeju un vizuālo mākslu. Šīs unikālās savienības galvenais mērķis ir paplašināt cilvēku izpratni par apkārtējo vidi un dažādajām sugām tajā, stāstīt par ikdienā nepamanīto un mudināt ikvienu piedalīties bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā.

Tas ir lielākais zināmais pasākums Latvijā, kur vienlaikus tik daudz cilvēku vērojuši savu apkārtējo pasauli caur mikroskopiem. Katru gadu “Dabas koncertzāles” pasākums tiek kaut kam veltīts. Pirmās koncertzāles varonis 2006.gadā bija noslēpumainais lapkoku praulgrauzis, savukārt šogad – sarkanvēdera ugunskrupis.

Ik gadu “Dabas koncertzāle” notiek citā Latvijas vietā. Pašvaldību ieinteresētība un pienesums rīkot šo pasākumu savā teritorijā gadu no gada pieaug, apzinoties, ka tā ir brīnišķīga iespēja pašvaldībām iepazīstināt plašāku sabiedrību ar savā teritorijā nepazīstamiem un mazpazīstamiem dabas nostūriem un vērtībām. Piemēram, 2010.gadā plašāka publika iepazina Puisēnu kāpu Nīcas novadā, 2009.gadā – šūnakmeņu atsegumus Raunā, kā arī pierobežu ķērpju mežus Strenču apkārtnē un ugunskrupju mājvietu Daugavpils novadā netālu no Baltkrievijas un Lietuvas robežas.

“Dabas koncertzāle” ir Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieku, Ingus Ulmaņa, Kaspara Tobja un viņu domubiedru, Latvijas zinātnieku un atsevišķi Latvijas pašvaldību kopdarbs. Tas aizsākās 2006.gadā Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā, Mazsalacas Valtenberģu muižas parkā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+