×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
8. augusts, 2014
Drukāt

Dabas koncertzālē šogad godinās bruņuzivi

Ekrānšāviņš no Vimeo.comEkrānšāviņš no Vimeo.com

Sestdien Gaujas senielejā Balonu pļavā notiks Dabas koncertzāle, kurā skanēs “Bruņuzivs stāsti”, vēsta rīkotāji.

Dabas koncertzāles laikā ikviens aicināts doties pārgājienos, iesaistīties izziņas laboratoriju un radošo darbnīcu aktivitātēs, bet, iestājoties tumsai, kļūt par dabas, mūzikas un videomākslas izrādes dalībniekiem, sajūtot dabu sevī un personisko saikni ar dabas skaistumu, varenību un laika plūdumu.

Dabas koncertzāles galvenais varonis, kas palīdzēs izdzīvot šo stāstu, šogad būs bruņuzivs Asterolepis ornata jeb Zvaigžņotās zvīņās tērptā. Tā ir “vienaudze” vairāk nekā 400 miljonu gadu vecajiem Gaujas senielejas krastus veidojošajiem smilšakmeņiem. Šie ieži radušies, izgulsnējoties un sacementējoties smiltīm un māliem Devona jūras seklūdenī un milzīgu upju deltās, kas senajos laikos bija mūsdienu Latvijas cietzemes vietā. Gaujas smilšainajās sērēs bruņuzivju kaula bruņu fragmenti rūpīgam dabas vērotājam un pētniekam atrodami vēl mūsdienās.

Sestdien no plkst.18 līdz 21 apmeklētājiem vairāk nekā 20 dažādās laboratorijās un darbnīcās būs plašas iespējas tuvāk iepazīt bruņuzivi un tās evolūcijas izaicinājumus, Zemes ģeoloģisko attīstību Gaujas senielejas teritorijā no laika, kad tur dzīvoja bruņuzivs līdz mūsdienām, kā arī apskatīt dabas vērtības, kas sastopamas un vērojamas šodien.

Šogad Dabas koncertzāles nelielo ierasto mūziķu sastāvu papildinās “Devona orķestris”, kura pamatā ir akadēmiskais simfoniskā orķestra kamersastāvs – 20 profesionāli mūziķi. Šī orķestra galvenais uzdevums būs ar skaņu simfoniju aizvest klausītājus 400 miljonu gadu tālā pagātnē un savienot to kopējā skanējumā ar mūsdienu Dabas koncertzāli.

Sarīkojuma veiksmīgai un drošai norisei no 9. augusta plkst.16 līdz 10. augusta plkst. 5 tiks slēgts autoceļš P8 (Inciems – Sigulda – Ķegums) posmā no Cēsu ielas un Raiņa ielas krustojuma (Siguldā) virzienā uz Inciemu līdz autoceļu P8 un P7 krustojumam – Turaidas muzejrezervātam. Tāpat satiksmes ierobežojumi paredz, ka šajā laikā tiks slēgta satiksme pār Gaujas tiltu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+