×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. februāris, 2016
Drukāt

“Dabas koncertzāle” šogad norisināsies Lūznavas un Zaļenieku muižās

Foto - LetaFoto - Leta

“Dabas koncertzāles” pasākumi šovasar norisināsies 18. jūnijā Lūznavas muižas parkā Rēzeknes novadā un 1. jūlijā Zaļenieku muižas parkā Jelgavas novadā, aģentūra BNS uzzināja Dabas aizsardzības pārvaldē.

Sākot darbības otro desmitgadi, “Dabas koncertzāle” stāstīs par vienu no Latvijā sastopamās zīdītāju kārtas pārstāvjiem, par ko organizatori informēs atsevišķi. 11. darbības gads “Dabas koncertzālei” ir īpašs arī tādēļ, ka tā ir ieguvusi patronu – Valsts prezidentu Raimondu Vējoni.

“Dabas koncertzāle” savā pastāvēšanas laikā no vakara muzicēšanas nelielā cilvēku lokā kļuvusi par vērienīgu brīvdabas pasākumu, kur Latvijas zinātnieki un mākslinieki izziņas un radošajās darbnīcās, kā arī mūzikas, gaismas un video priekšnesumos apmeklētājiem dod iespēju iepazīt vai no jauna atklāt gan bieži sastopamas, gan retas un apdraudētas dabas vērtības.

Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektore Sandra Bērziņa stāstīja, ka “Dabas koncertzāle” ir unikāls projekts ne tikai Latvijas, bet arī starptautiskā mērogā. “Mākslas, mūzikas un zinātnes savienojums “Dabas koncertzālē” ir apliecinājums arī likumsakarībām dabā – cik daudz dažādos līmeņos, jomās un nozarēs pastāv un var būt saistība,” norādīja Bērziņa.

Biedrības “Dabas koncertzāle” pārstāvji atzīmēja, ka pasākums novērtēts arī ārpus valsts robežām. To novērtējuši sadarbības partneri gan Eiropas Savienībā, atzīstot “Dabas koncertzāli” vienā gadā par labāko izglītības projektu Eiropā. Koncertzāles pārstāvji pabijuši Šanhajā izstādē “World EXPO”, Baltijas asamblejā, lai prezentētu Baltijas valstīs un citur. “Tas vēlreiz apliecina, ka šāds pieprasījums pēc šādas pieejas vides izglītībā ir ļoti liels. Spēja apvienot mākslu, zinātni, mūziku vienā kopīgā “Dabas koncertzālē”, radīt sintēzi, radīt šo jauno produktu, dot tādu tiešām unikālu iespēju parādīt Latviju,” uzsvēruši biedrības pārstāvji.

Desmit pastāvēšanas gados ik vasaru vairāk nekā 17 Latvijas pašvaldībās pasākumā apmeklētāji iepazinušies ar Latvijas dabas vērtībām. Reizēm tie ir bijuši stāsti par retāk sastopamiem, reizēm ļoti ikdienišķiem “varoņiem”. Vienojošais ir bijis dot izziņas iespējas, radīt emocionālo pārdzīvojumu un gūt iedvesmu Latvijas dabā. Projektā, balstoties uz dažādu dabas zinātņu jomu zinātnieku sniegto saturisko informāciju, Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki veidojuši interaktīvas izziņas un iedvesmas darbnīcas. Savukārt mūziķi – Andris Sējāns, Ingus Ulmanis, Kaspars Tobis, Aigars Voitišķis, Anrijs Grinbergs, Valdis un Rūta Muktupāveli un citi -, katru gadu radījuši jaunus muzikālos skaņdarbus. Režisors Roberts Rubīns rūpējies par pasākuma video un gaismas interpretāciju. Ik gadu “Dabas koncertzāli” apmeklējuši no 6000 līdz 9000 cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+