Dabā
Kultūra

Dabas koncertzāle šogad veltīta dabiskajām pļavām0

Foto: Andris Soms

Arī šovasar interesenti aicināti uz Dabas koncertzāles pasākumiem, kas notiks 13. jūnijā Rūšu pļavās Smārdes pagastā Engures novadā netālu no Milzukalna un 19. jūnijā Drusku kalnā netālu no Kornetiem Veclaicenes pagastā Alūksnes novadā, portālam LA.lv pastāstīja Dabas aizsardzības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Andris Soms.

Soms piebilda, ka šogad uz Dabas koncertzāli Kurzemē un Vidzemē aicina pļavas dedestiņa, un tās stāsts saistīts ar iemesliem, kādēļ Latvijā arvien mazākās platībās sastopamas dabiskās pļavas.

“Varētu likties, ka pļava nav nekas īpašs, ka tā ir visur, ka svarīgākās dabas vērtības atrodamas mežos, purvos, upēs, ezeros un vēl vecos parkos. Bet dabas retumi visvairāk sastopami tieši pļavās un ne viss, kas izskatās pēc pļavas, tiešām arī ir pļava un vēl jo īpaši dabiska pļava. Zinātniski to mēdz saukt par bioloģiski vērtīgu zālāju,” norāda Soms.

Atbildes uz jautājumiem, kas īsti ir bioloģiski vērtīgs zālājs, kā tas rodas un veidojas, kāpēc tie ir tik interesanti zinātniekam un zemniekam, ko varam darīt, lai saglabātu bioloģiski vērtīgas pļavas arī nākotnē, kā arī emocionālu piedzīvojumu varēs gūt, izdzīvojot pļavas dedestiņas stāstu par pļavu vairāk nekā 20 izziņas un radošajās laboratorijās, kā arī muzikālajā un vizuālajā Dabas koncertzāles priekšnesumā.

Ieeja Dabas koncertzāles pasākumos ir bez maksas.

LA.lv