×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. jūlijs, 2015
Drukāt

Dabas liegumā “Randu pļavas” pēc remonta atvērts putnu novērošanas tornis (1)

Foto - travel.latvia.lvFoto - travel.latvia.lv

Dabas lieguma “Randu pļavas” dabas takā pēc remonta apmeklētājiem atvērts putnu vērošanas tornis, aģentūra BNS uzzināja Dabas aizsardzības pārvaldē (DAP).

Tornis celts 2006.gadā un tehniskā stāvokļa dēļ tika slēgts no pērnā gada. Šis bija pirmais lielais torņa remonts, kura laikā nostiprinātas konstrukcijas un ārēji iegūts arī jauns, Randu pļavu ainavai atbilstošs izskats. Objekta atjaunošana veikta ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiāla atbalstu pēc vietējās sabiedrības – biedrības “Silva Fortis” – iniciatīvas.

Randu pļavu tornis ir atzīta migrējošo putnu vērošanas vieta, tāpēc tas regulāri ir bijis putnu vērošanas sacensību “Torņu cīņu” laureātu vidū. No 2014.gada tornī ir Latvijas ornitoloģijas biedrības veidotā mākslīgo putnu māju jeb būrīšu ekspozīcija, blakus tornim izveidota āra mācību klase par dabas vērtībām Randu pļavās.

Tāpat dabas liegumā “Randu pļavas” no jauna atvērta arī viena no laipām uz Ainažu pludmali – pie Blusupītes, kas arī tapusi pēc vietējo iedzīvotāju iniciatīvas – biedrības “Mēs – sabiedrībai” un Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

Dabas liegums “Randu pļavas” atrodas Salacgrīvas un Ainažu novadu teritorijās, tas ietilpst Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā un ir Natura 2000 teritorija. Liegums izveidots piejūras pļavu, retu augu sugu un sabiedrību aizsardzībai. Nozīmīga ligzdojošo bridējputnu un ūdensputnu vieta. Vairāk nekā 40 aizsargājamo augu sugu. Randu pļavas ir viena no trīs purva mātsaknes atradnēm Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ļoti labs nūdistu novērošanai!

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +12.7
Alūksne +10.4
Daugavpils +10.6
Saldus +11.2
Liepāja +13.5
Jelgava +11.9
Ventspils +14.1
Limbaži +10
Madona +10.1
Rēzekne +10.3
Draugiem Facebook Twitter Google+