×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
12. janvāris, 2012
Drukāt

Dabas muzejā atklāta Latvijā audzētu ābolu izstāde


Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Vakar Latvijas Dabas muzeja otrā stāva izstāžu zālē atklāta Latvijā audzētu ābolu izstāde “Āboli ziemas mirdzumā”. Izstāde muzejā būs skatāma līdz 15. janvārim.


Izstādes apmeklētāji var apskatīt vairāk nekā 100 ābolu šķirnes un to hibrīdus, starp kurām būs arī pavisam jaunas šķirnes. Visi āboli ir audzēti Augļkopības institūtā Dobelē, taču izstādē tie sadalīti pēc šķirņu izcelsmes valstīm un reģioniem. Apmeklētāju uzmanībai tiek piedāvāts jaunais Latvijā audzēt ieteicamo šķirņu saraksts. Katru izstādes dienu ir plānotas speciālistu konsultācijas, notiks labāko šķirņu degustācija, te var iegādāties Augļkopības institūta dārzos audzētus ābolus un institūta eksperimentālā pārstrādes ceha produkciju – žāvētus ābolus, sukādes, sulas un sīrupus.

Dabas muzeja un Augļkopības institūta organizētās Latvijas ziemas augļu izstādes ir ikgadēja tradīcija. Izstādes ir atgādinājums par to, ka Latvijā ir savs ziemas auglis – ābols, ko var uzglabāt bez konservantiem. Tas ir aicinājums izvēlēties Latvijā audzētus ābolus, kas ar savu uzturvērtību, garšu un smaržu ir pārāki pār lielu daļu importētās produkcijas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+