Mobilā versija
+6.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 26. aprīlis, 2017
27. oktobris, 2015
Drukāt

Dabas muzejā godinās maizi un Jumi

7780-19150-maizes_cepsana_kronisos

Ceturtdien, 29. oktobrī, plkst. 18 Latvijas Dabas muzeja vecākā antropoloģe Aili Marnica aicina uz tematisku pasākumu “Ražas rika rudenī”, kas veltīts rudens tradīcijām un ražai, LA.lv uzzināja muzejā.

“Latvija var lepoties ar bagātu folkloras mantojumu, kas saglabājies līdz pat mūsdienām. Arī šī pasākuma viens no galvenajiem personāžiem ir Jumis – latviešu tautas folkloras dievība. Pēc senajiem zemkopju ticējumiem labībā dzīvoja auglības dievība Jumis, un tikai tam saimniekam, kura labībā viņš mājoja, auga braša maize,” skaidro Marnica.

Sarīkojumā viesosies Svētes maizes īpašnieks un maizniekmeistars Jānis Dāvids, kurš stāstīs par savām maizes cepšanas tradīcijām un piedāvāto maizes produktu klāstu. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja nobaudīt Svētes maizes labumus un piedalīties konkursā.

Muzeja speciāliste aicina paņemt līdzi savus Jumjus, lai kopīgi varētu priecāties par dabā sastopamajiem brīnumiem. Interesantāko dvīņu īpašnieki saņems balvu.

Pievienot komentāru

Ko un kā liksim Latvijas skolas somā?Vērienīgākajam valsts simtgades projektam jākļūst par ceļa rādītāju pašvaldībām un skolām, ka ieguldīt skolēnu kultūrizglītībā ir nepieciešams
Draugiem Facebook Twitter Google+