Mobilā versija
+23.2°C
Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Pirmdiena, 24. jūlijs, 2017
27. oktobris, 2015
Drukāt

Dabas muzejā godinās maizi un Jumi

7780-19150-maizes_cepsana_kronisos

Ceturtdien, 29. oktobrī, plkst. 18 Latvijas Dabas muzeja vecākā antropoloģe Aili Marnica aicina uz tematisku pasākumu “Ražas rika rudenī”, kas veltīts rudens tradīcijām un ražai, LA.lv uzzināja muzejā.

“Latvija var lepoties ar bagātu folkloras mantojumu, kas saglabājies līdz pat mūsdienām. Arī šī pasākuma viens no galvenajiem personāžiem ir Jumis – latviešu tautas folkloras dievība. Pēc senajiem zemkopju ticējumiem labībā dzīvoja auglības dievība Jumis, un tikai tam saimniekam, kura labībā viņš mājoja, auga braša maize,” skaidro Marnica.

Sarīkojumā viesosies Svētes maizes īpašnieks un maizniekmeistars Jānis Dāvids, kurš stāstīs par savām maizes cepšanas tradīcijām un piedāvāto maizes produktu klāstu. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja nobaudīt Svētes maizes labumus un piedalīties konkursā.

Muzeja speciāliste aicina paņemt līdzi savus Jumjus, lai kopīgi varētu priecāties par dabā sastopamajiem brīnumiem. Interesantāko dvīņu īpašnieki saņems balvu.

Pievienot komentāru

Reinis Zariņš: Lai jēga no neērtās sēdēšanas divatā uz pusotra beņķaPēc dažām dienām 28. jūlijā Cēsu festivālā visnotaļ intriģējošs notikums – starptautiski pazīstamā Londonā dzīvojošā latviešu pianista Reiņa Zariņa un mākslinieces Marilēnas Šiltkampas priekšnesumu, kurā sasauksies "Franka, Mesiāna, Ravela mūzika ar audeklu, krāsu un otām".
Draugiem Facebook Twitter Google+