Dabā
Praktiski

Dabas muzejā izstāde “Zelta zieds – krizantēma”0

Publicitātes foto

Latvijas Dabas muzejā no 6. līdz 10. novembrim būs aplūkojama izstāde “Zelta zieds – krizantēma”, kas tapusi sadarbībā ar Nacionālo botānisko dārzu, sniedzot ieskatu lielākajā šo ziedu kolekcijā Baltijā, portāls “LA.lv” uzzināja muzejā.

Krizantēma, kas grieķu valodā nozīmē “zelta zieds”, pieder pie senākajiem kultūraugiem un cilvēku mītņu tuvumā audzēta jau vismaz trīs tūkstošus gadu.

Izstādē būs apskatāmas aptuveni 100 dažādu šķirņu, īpašu uzmanību, kā ierasts, veltot Nacionālajā botāniskajā dārzā radītajām krizantēmām. Salaspilī tapušas 37 šķirnes, kopumā kolekcijā – 270, no kurām septiņas ir savvaļas sugas.

Savvaļas krizantēmu sākotnējā izplatības vieta ir bijusi Āzija un Eiropas ziemeļaustrumi, savukārt vislielākā puķu daudzveidība sastopama Ķīnā. Lai arī kopumā ir aptuveni 40 šo krāšņumaugu sugu, Latvijā savvaļā aug tikai sējumu krizantēma.

Izstādi bagātinās dažādi telpaugi no Salaspils oranžērijām, dažus no tiem varēs arī iegādāties. Izstādes atklāšana notiks 6. novembrī plkst. 11:00 Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Izstādes darba laiks:
T. – no 11:00 līdz 17:00
C. – no 10:00 līdz 19:00
Pk., S., Sv. – no 10:00 līdz 17:00
LA.lv