Mobilā versija
+4.3°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
22. janvāris, 2015
Drukāt

Dabas muzejs aicina uz ziemas ābolu izstādi un nogaršošanu “Latvijas sārtvaidži”

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

No 29. janvāra līdz 1. februārim Latvijas Dabas muzejā būs atvērta Latvijas Valsts Augļkopības institūta organizētā ābolu izstāde “Latvijas sārtvaidži 2015”, kurā varēs aplūkot vairāk nekā 100 dažādu Latvijā audzētu ābolu šķirņu un hibrīdu.

Latvijas selekcionāri veido jaunas šķirnes, un ar katru gadu Latvijas āboli kļūst vēl skaistāki, bet pircēji veikalos atpazīst un meklē vietējos augļus. Ābolu daudzveidību šogad varēs skatīt Dabas muzeja 6. stāva konferenču zālē, kā arī būs iespēja iepazīties ar Latvijas Valsts Augļkopības institūtā izstrādātajiem jaunākajiem augļu un ogu pārstrādes produktiem, kurus atklāšanas dienā varēs nogaršot.

Svētdien, 1. februārī, plkst. 11.00. muzeja 6.stāvā (blakus izstādes telpai) būs iespēja noklausīties institūta vadošā pētnieka Edgara Rubauska lekciju “Augļu dārzu ierīkošana un kopšana”. Lekcijas apmeklējums ar attiecīgās dienas izstādes ieejas biļeti.

Visas izstādes dienas notiks ābolu un pārstrādes produktu tirdzniecība muzeja pagrabstāvā. Aicinām izvēlēties Latvijā audzētus ābolus, kuru garša un daudzveidība spēj pārsteigt pat visprasīgākos gardēžus.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (17)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (23)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+