×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. decembris, 2017
Drukāt

Dabas muzejs aicina izvēlēties gada dzīvnieku, nosauc sešus kandidātus (1)

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

Latvijas Dabas muzeja speciālisti arī šogad aicina ikvienu izteikt savu viedokli un kopīgi izvēlēties, kuram zvēram šis tituls tiks piešķirts 2018. gadā. Par gada dzīvnieku līdz 28. decembrim (ieskaitot) iespējams balsot muzejā vai internetā.

Kā informē muzejs, Gada dzīvnieks ir viena no iemīļotākajām Dabas muzeja aktivitātēm, un kopš akcijas pirmsākumiem 2000. gadā šis gods ticis virknei dzīvnieku: cūkdelfīnam, lidvāverei, brūnajam lācim, ūdram, smilšu krupim, pelēkajam vilkam, meža cūkai, āpsim, zutim un citiem.

Lai Latvijas lielās jubilejas gadā šī titula ieguvējs būtu muzeja speciālistu un sabiedrības kopīga izvēle, pirmo reizi ikviens ir aicināts piedalīties lēmuma pieņemšanā, balsojot par vienu no sešiem nominētajiem zvēriem. Nominantu vidū ir gan bieži sastopami zīdītāji, gan aizsargājamu sugu pārstāvji – alnis, rudā lapsa, rudā vāvere, pelēkais zaķis, sermulis, brūnkrūtainais ezis. Kā ierasts, gada dzīvnieks tiks atklāts janvāra vidū, bet visa gada garumā muzeja zooloģijas ekspozīcijā būs pieejama informācija par šo sugu, kā arī notiks pasākumi.

Gada dzīvnieka akcijas mērķis ir pievērst uzmanību Latvijā sastopamajiem dzīvniekiem un piedāvāt sabiedrībai iespēju uzzināt vairāk par kādu konkrētu sugu. Sākotnēji nominācijai tika izvirzītas tikai apdraudētas dzīvnieku sugas, taču pēdējos gados citu savvaļas dzīvnieku sugām aktuālu notikumu dēļ vai apmeklētāju intereses dēļ pieļauti arī izņēmumi.

Akcijas organizatore Una Bērziņa stāsta: „Žurnālisti parasti prasa, kāpēc izvēlējāties konkrēto sugu, bet apmeklētāji biežāk prasa, kāpēc par gada dzīvnieku neizvēlamies arī kādu bieži sastopamu un vienkāršu radījumu?”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tā jau projektam nav ne vainas,bet kad Dabas!!!muzejs attapsies,ka viņi bojā vispārpieņemtos dzīvo būtņu sistemātikas principus,ko skolās tā pūlās iemācīt.Bez gada dzīvnieka,gaidiet vēl gada putnu un gada kukaini,kuri dabasmuzejaprāt nav dzīvnieki.skolēni jau tagad bieži vaicā-vai tad putns ir dzīvnieks?es atbildu:kas tad viņš ir,augs vai sēne?Ja jau tā gribas daudzveidību,vārdu dzīvnieks var nomainīt ar,piemēram,zvērs,zīdītājs,zivs,abinieks,tārps utt.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18.7
Alūksne +16.7
Daugavpils +16
Saldus +15.1
Liepāja +13.7
Jelgava +15.5
Ventspils +15.4
Limbaži +15
Madona +16.8
Rēzekne +16.2
Draugiem Facebook Twitter Google+